SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wybór prezesa Polskiego Radia pod koniec października. Nie będzie konkursu

Nowy prezes Polskiego Radia zostanie powołany w ostatnim tygodniu października. - W momencie, kiedy będziemy mieli decydować o tym, kto zostanie stałym prezesem zarządu Polskiego Radia, każdy członek Rady Mediów Narodowych będzie mógł zgłosić kandydatów do tej funkcji. Kandydaci będą zaproszeni do nas na rozmowę i będzie coś w rodzaju konkursu ofert, a nie konkursu w sensie ścisłym, jak było poprzednio - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Dołącz do dyskusji: Wybór prezesa Polskiego Radia pod koniec października. Nie będzie konkursu

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Organ o wątpliwej legalności robi wątpliwe niby konkursy - media państwowe należy sprzedać i raz na zawsze z tą fikcją skończyć, oraz przy okazji ulżyć budżetowi. Każdy następca , który oślepiony stołkami postanowi "naprawiać" te media będzie kolejnym iluzjonistą działającym na niekorzyść suwerena. Pomiędzy zmuszaniem kogoś do finansowania szpitali a państwowej telewizji i radia jest zasadnicza różnica - pierwsze w różnych sytuacjach okazują się potrzebne, drugie tylko defraudują kasę i wciskają kity, a najśmieszniejsze jest w tym, że suweren ma za darmo tego samego rodzaju produkt tj. komercyjne media. Niesamowite- można mieć za darmo i jednocześnie każe się płacić.
23 13
odpowiedź
User
Płatnik abonamentu
"- Powtórzę, że sytuacja jest stabilna, pan Andrzej Rogoyski bardzo dobrze sobie radzi, spełniając funkcję prezesa i pełniąc jego obowiązki, radio działa prawidłowo." czyli tłumacząc na polski: jestem na bieżąco z sytuacją w radiu, bywam tam regularnie, uczestniczę we wszystkich posiedzeniach zarządu i rad programowych, steruję wszystkim z drugiego rzędu, jak prezes Kaczyński. Rogoyski na razie nie podskakuje, więc nie ma pilnej potrzeby zmian.
27 9
odpowiedź
User
Piotr
"- Będzie coś w rodzaju konkursu ofert. W momencie, kiedy będziemy mieli decydować o tym, kto zostanie stałym prezesem zarządu Polskiego Radia, wtedy każdy członek Rady Mediów Narodowych będzie mógł zgłosić kandydatów do tej funkcji."
Czyli mówiąc wprost:
- w konkursie nie weźmie udziału nikt, kto nie jest naszym kumplem/kumpelą i nie ma naszego poparcia. Nawet jak do nas przyjdą jacyś ambitni, to nie musimy uwzględniać ich kandydatury a wybór ograniczyć do naszych kumpli.
- przy wyborze nie będą obowiązywały żadne obiektywne kryteria. W tym niby-konkursie wybierzemy kogo chcemy. Ma po prostu robić to, czego od niego oczekuję. I nie wykazywać inicjatywy. Tak było za komuny i tak mam być teraz. Wykorzystujemy dobre, sprawdzone wzorce.
26 8
odpowiedź
User
come back
Baśka, dajesz!
14 16
odpowiedź
User
Ania
Wywalić Piotra Metza to dyr Trójki od 2016 roku. Lewactwo w PR III ma się świetnie, zero promocji Polskich zespołów z różnych zakątków kraju. Tylko promuje na okrągło zagraniczne firmy wydawnicze. Czy to jest ta „Dobra Zmiana@??
40 20
odpowiedź
<