SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio odpowiada na protesty ws. zawieszenia Tomasza Zimocha: nie chodzi o politykę, krytyka wynika z manipulacji

Prezes i rzecznik prasowy Polskiego Radia odpowiedzieli na krytyczne opinie o zawieszeniu Tomasza Zimocha wyrażone przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP, Stowarzyszenie Wolnego Słowa i Petra Vavrouškę. Podkreślają, że odsunięcie dziennikarza od pracy nie wynika ze względów politycznych ani nie ogranicza wolności słowa, a krytyka tej decyzji bierze się ze zmanipulowanego przekazu.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio odpowiada na protesty ws. zawieszenia Tomasza Zimocha: nie chodzi o politykę, krytyka wynika z manipulacji

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Myślę, że faktycznie może być w PR gorzej niż za komuny. Wtedy dziennikarze próbowali się z władzą "przekomarzać", a to gra słów, a to niewygoda piosenka, krajowa czy zagraniczna. Dziś zaś zamiast dziennikarzy są funkcjonariusze partyjni. I mówię to na poważnie. Przykład: podczas porannych Sygnałów Dnia stare głosy prowadzą prawie wszystko: zapowiedzi, depesze itp. Wszystko, oprócz rozmów politycznych. Wtedy pałeczkę przejmuje świeżo zatrudniona nowa krew, która już wie jak formułować pytania. Dochodzi do tego dobór gości, narzucony przez "górę" z politycznego nadania.
odpowiedź
User
awd
"...przypomniał wypowiedź Zimocha z wywiadu, że obecnie w Polskim Radiu jest gorzej niż za komuny i w stanie wojennym. Podkreślił, że to słowa daleko wykraczające poza konstytucyjną wolność słowa,..."

Interesujące. To jakaś prywatna interpretacja konstytucyjnej wolności słowa w wykonaniu rzecznika Kubiaka? Warto by ją poznać dokładniej.
odpowiedź
User
Kropka
Zimoch rzeczywiście znany jest z języka nienawiści:)))
"najwłaściwszym sposobem rozwiązania rzekomych problemów w Radiu, o których wspomina red. Zimoch w wywiadzie, powinno być ich zgłoszenie przełożonemu". Istotne tu jest słowo "rzekome". Jeżeli z góry zakłada się, że problemy są rzekome, to chyba też z góry można założyć, że nie ma o czym rozmawiać.
"zawieszenie red. Tomasza Zimocha w obowiązkach pracowniczych nie godzi w żaden sposób w fundamentalną zasadę wolności wypowiedzi, a jest jedynie konsekwencją naruszenia przez pracownika Polskiego Radia obowiązujących reguł i podważenia dobrego imienia pracodawcy" Czyli może mówić, ale pod warunkiem, że mówi dobrze o pracodawcy, który żyje z naszej kasy.
odpowiedź