SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawo Prasowe do napisania od nowa?

„Jest jak stary, wielokrotnie łatany i dziurawy płaszcz”, „nieaktualne, nie nadaje się do poprawiania czy nowelizacji”, „traktuje dziennikarzy na równi z przestępcami” - tak o polskim Prawie Prasowym wyrażają się rozmówcy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Prawo Prasowe do napisania od nowa?

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dexter
Warto w nowym Prawie Prasowym uwzględnić także pojęcie i definicję Dziennikarza Obywatelskiego!
odpowiedź
User
Bob Zaboroski
Obowiązująca Ustawa z 1984 r. jest martwa. W związku z tym, najlepiej jest ją zachować w pamięci. Trzeba pamiętać o niej jako o bublu prawnym. Być może jednym z największych w historii polskiego prawa. Uważam, że powinna zacząć się dyskusja o przyszłej Ustawie. Oczywiście trzeba ją stworzyć od początku. Wydawcy, dziennikarze, politycy i prawnicy. To te środowiska powinny być zainteresowane napisaniem projektem tego prawa. Ustawy która będzie regulować bardzo skomplikowany dziś rynek medialny i zawód dziennikarza. To będzie bardzo trudne, czasochłonne i odpowiedzialne. Ale jak dobra, nowa Ustawa Prawo Prasowe powstanie, wszystko będzie lepsze. Prostsze i łatwiejsze. Określone i uregulowane. Aktualne. Ale tylko wtedy, jeżeli będzie to dobre prawo. Mądre i sprawiedliwe. To jest możliwe.Czy jest ktoś takim prawem zainteresowany? Ja jestem!
odpowiedź
<