SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ziemkiewicz musi przeprosić Dryjańską na Onecie za wpis o zdeformowaniu. „Sąd postanowił mnie zrujnować na rzecz RASP”

Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił wyrok pierwszej instancji, nakazując publicyście „Do Rzeczy” Rafałowi Ziemkiewiczowi przeproszenie dziennikarki naTemat.pl Anny Dryjańskiej za wpis twitterowy, w którym zasugerował, że „jest zdeformowana, a jednak ją mama urodziła”. - Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowił mnie właśnie zrujnować na rzecz koncernu Ringer Axel Springer - skomentował Ziemkiewicz, oceniając, że publikacja przeprosin może kosztować nawet ponad 100 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Ziemkiewicz musi przeprosić Dryjańską na Onecie za wpis o zdeformowaniu. „Sąd postanowił mnie zrujnować na rzecz RASP”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ariadna
Nie lubię ani Dryjańskiej ani Ziemkiewicza - oboje mogliby zniknąć z przestrzeni publicznej bo ich obecność bardziej szkodzi niż pomaga komukolwiek, niemniej, wyrok jest słuszny - Ziemkiewiczowi zdarza się zwracać uwagę na istotne sprawy, robi to jednak w prymitywny sposób.
19 22
odpowiedź
User
Nick
Sędzia był za bardzo rozgrzany walką o wolne Sądy.
32 19
odpowiedź
User
MOPS
Kara 100 tysięcy może go zrujnować? Nie wiedziałem, że sytuacja "dziennikarzy niepokornych" jest aż tak rozpaczliwa. Chyba redaktor zacznie chadzać na zupki do pomocy społecznej. Straszne.
22 23
odpowiedź
User
gość
W takim wyjątkowym przypadku Sąd powinien zarządzić, że takie przeprosiny będą publikowane zupełnie za darmo. Przecież to chodzi tylko o zwykłe przeprosiny, dlaczego Pan Redaktor, którego Wszyscy Polacy bardzo cenią, ma za nie płacić? Przecież mógłby jej kiedyś tak zwyczajnie powiedzieć przepraszam i też powinno wystarczyć. Przecież i tak wiadomo, że to tylko taka formalność, a Pan Redaktor i tak nie zmieni swoich poglądów do czego ma prawo. Dobrze że Prawo i Sprawiedliwość walczy z sądami, bo ona są jak za komuny, prześladują ludzi za przekonania.
20 31
odpowiedź
User
gość
To jest skandal, że w Polsce sądy są niezawisłe i mogą skazywać każdego jak chcą. Totalna samowolka. Każdy Pracownik ma swojego Przełożonego, który ma prawo go rozliczać, opieprzać, a nawet wylewać z pracy, tylko polscy sędziowie nie mają, a potem takie chucpy wyskakują.jak ta. Minister Sprawiedliwości powinien mieć prawo zmienić każdy wyrok, a jak się komuś nie będzie podobało, to ma jeszcze Pana Premiera Morawieckiego, a nawet samego Jarosława Kaczyńskiego. I wtedy dopiero będzie sprawiedliwość.
12 19
odpowiedź
<