SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM ma wyższą słuchalność niż Radio ZET, Jedynka i Trójka razem wzięte

Od grudnia ub.r. do lutego br. na pozycji zdecydowanego lidera rynku radiowego w Polsce umocniło się RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem słuchalności. Z piątego na czwarte miejsce awansowała Eska, która wyprzedziła Trójkę notującą największy spadek w zestawieniu - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: RMF FM ma wyższą słuchalność niż Radio ZET, Jedynka i Trójka razem wzięte

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
odbiorca
A swoją drogą jakie mają pojęcie o radiu Ci co mianują takich jak Sławomir, Zbigniew.... Kamil......
39 8
odpowiedź
User
Sławek I
Sławek jesteś mistrzem ! Marka górą ! mistrz.

Sławek JESTEM mistrzem !
26 10
odpowiedź
User
Marek_Sz
Nie ma co się cieszyć, że ZETka tak leci w dół. To było dobre radio, wymyślone przez pasjonatów, z bardzo dobrymi nazwiskami w tle, kuźnia talentów dziennikarskich, opiniotwórcze i to nie na zasadzie ilości cytatów a realnych opinii, które tworzono w oparciu o to co usłyszano np. u Moniki Olejnik.

Eksperymenty na ramówce, konkursy smsowe (loterie), które zabijały słuchalność, mszczą się do dziś. Odbudowa wizerunku, słuchalności zajmie sporo czasu i konia z rzędem temu, kto wie co teraz należy zrobić. Sytuacja jest bardzo trudna, jeśli nie beznadziejna, chociaż nie chciałbym aby tak było, bo co dalej? Eska na drugim miejscu? Sieć vs stacja ogólnopolska? I ciekawi mnie tak wysoka pozycja RMF. Czy tam jest czego słuchać w porównaniu do ZETki? Myślę, że stacje są podobne jeśli chodzi o brzmienie. Niemniej bardzo lubię tę konsekwencję w postaci jingli i haseł. Wymyślone kiedyś, bardzo dobre, sprawdzają się do tej pory. Nie trzeba grzebać w nich, nie trzeba mówić wciąż o nowej strategii.

Niemniej temat warty uwagi, przyglądania się, bo sytuacja jest w sumie zero jedynkowa . Albo wydarzy się rewolucja i faktycznie honorowe odejścia z wierchuszki nastąpią dość szybko, albo ZETka zniknie z cały tym swoim balastem w postaci ludzi, którzy jak widać nie mają kompetencji do zarządzania grupą radiową.

Ciekawy jestem czy pakiet ZET Total dziś buduje zasięg porównywalny do RMF czy też jest już poniżej słuchalności głównej stacji konkurenta? Jeśli tak, to jest mega źle :\
43 9
odpowiedź
User
takitam
Co do ZETki to na marginesie dopiszę że w trudnych sytuacjach zawsze odzywa się w necie chór anonimowych, byłych i obecnych pracowników którzy wiedzą lepiej jak się robi radio. I lata lecą a oni wciąż wiedzą lepiej ale niestety nikt ich teoryjkami nie jest zainteresowany więc do emerytury będą grzać stołki w 10-tym rzędzie struktury ich firmy. I nigdy nie zrozumieją że przez te lata "współtworzyli" sukces stacji a jedynym miejscem gdzie wykazywali się kreatywnością i wszelkimi talentami było forum wirtualnych mediów.
22 17
odpowiedź
User
wlad
jak można słuchać czegoś takiego jak rmf lub zetka ?
37 20
odpowiedź
<