SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne

Telewizja Polska dostała graniczny termin na podjęcie negocjacji z firmą EmiTel w sprawie wejścia na MUX-8. Rozmowy muszą ruszyć do 30 kwietnia br. Jeśli do tego nie dojdzie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpocznie otwarte postępowanie koncesyjne na wolne miejsca na tym multipleksie.

Dołącz do dyskusji: TVP może stracić miejsce na multipleksie MUX-8. KRRiT chce rozpisać otwarte postępowanie koncesyjne

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M/V/O
Cała koncepcja KRRiT jest na tyle śmieszna, bo już ustalono, że pomiędzy 2019 a 2022 r. przeprowadzone zostanie przejście z DVB-T MPEG-4 na DVB-T2 HEVC. Po co nowy konkurs na miejsca w multipleksie ósmym, lepiej od razu przeprowadzić konkurs na DVB-T2 i rozpocząć transmisję jednego multipleksu w nowym standardzie już od początku 2018 r.

Unia Europejska ponagla ponownie Polskę, bo pasmo 700 MHz ma być wykorzystywane dla telefonii mobilnej 5G. Telewizja (DVB-T) powinna opuścić częstotliwości pomiędzy 700 a 800 MHz. Jest to tylko możliwe po zmianie standardu z DVB-T na DVB-T2, który umożliwia tworzenie sieci jednoczęstotliwościowych na większych obszarach.

Po wprowadzeniu DVB-T2 w paśmie UHF 470 do 690 MHz będzie wystarczająco dużo miejsca na 5 multipleksów. Rynek pokazał, że więcej niż 5 multipleksów nie udźwignie. Pasmo VHF III powinno być przekazane wyłącznie na cele radiofonii. Belgowie, Brytyjczycy, Czesi, Francuzi, Holendrzy, Niemcy i Szwajcarzy wykorzystują pasmo VHF III wyłącznie dla radiofonii. Nie oznacza to, że będzie ponad 100 programów w DAB+, będzie ich znaczenie mniej.

Tylko poza Polską dwa kraje Szwecja i Finlandia wpakowały w pasmo VHF III telewizję cyfrową. W Polsce okazało się to błędem. Telewizja zapłaciła za wyposażenie masztów Emitel-a w anteny, które w przyszłości będą wykorzystywane dla radiofonii. Cel operacji został wykonany. Udowodniono, że telewizja w paśmie VHF III nie ma sensu i że więcej multipleksów DVB-T nie powinno powstawać.
odpowiedź
User
MAX
I Oby!
odpowiedź
User
Iron
Tvp powinna juz dawno nadawac na mux 8 .Wydaje mi sie ze zadnych kanalow tvp nie bedzie bo kurski caly czas gada ze tvp jest w oplakanym stanie finansowym
odpowiedź