SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unilever wydłuża czas płatności firmom reklamowym. „To karygodne”

Organizacje zrzeszające firmy marketingowe są oburzone faktem, że Unilever Polska wydłużył termin płatności swoim kontrahentom reklamowym z 60 do 90 dni. - Jest to karygodna praktyka, można to nawet odczytywać jako działanie na szkodę firm powiązanych z Unileverem - oceniają.

Dołącz do dyskusji: Unilever wydłuża czas płatności firmom reklamowym. „To karygodne”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
realista
tak po prawdzie 80% tego keszu idzie do 3 głównych stacji tv. popiszczą popiszczą i sie zgodzą.
plankton reklamowy moze sie oburzac, w więkoszości nie zobaczy nawet okruchów z pańskiego stołu.
smutne ale prawdziwe.
8 11
odpowiedź
User
batory
sęk w tym, że zanim przystąpisz z takim np. Unileverem do współpracy, każą podpisać firmie wcześniej swego rodzaju "lojalkę", że akceptuje 90 dniowy termin i nie będzie naliczać odsetek ustawowych! Brak akceptacji takiego zapisu oznacza brak współpracy. Takie same praktyki proponuje również Nestle, Polpharma i jeszcze kilka innych. Oczywiście wystawiając fakturę z 90dniowym terminem płatności, bierzesz na siebie jeszcze VAT od takie transakcji, który zgodnie z prawem wykonawca płaci w kolejnym miesiącu. Czyli w pełni kredytuje takich cwaniaków!. I stajesz wtedy przed dylematem, brać taki biznes, czy też nie! Żenujące! Znam to z autopsji... pozdrawiam
9 8
odpowiedź
User
PW R
Ale news :) karygodne to jest to jakby nie płacili. Czy redakcja może się dowiedzieć po jakim czasie są faktycznie regulowane płatności? Papier wszystko przyjmie. 60-90. Jeden pies.
8 8
odpowiedź
User
Odpowiedzialny społecznie inaczej
Czy prace wykonane dla działu CSR, w ramach realizacji szczytnej idei odpowiedzialności społecznej firmy Unilever, również objęte są dziewięćdziesięcio dniowym terminem płatności.....?
10 8
odpowiedź
User
Homeboy
Unilever od dawna nie ma w portfolio żadnego produktu, który komukolwiek jest niezbędny. Proponuję bojkot zakupów, w grupie siła.
12 8
odpowiedź
<