Wydawca "Do Rzeczy" zmienia nazwę przed wejściem na giełdę

W związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect, spółka Orle Pióro, wydawca konserwatywnego tygodnika “Do Rzeczy” zmieniła nazwę. Teraz nazywa się Do Rzeczy SA. Spółka należy do grupy PMPG Polskie Media.

Kinga Walczyk
Kinga Walczyk
Udostępnij artykuł:
Wydawca "Do Rzeczy" zmienia nazwę przed wejściem na giełdę
Redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki, fot. screen z youtube / Tygodnik Do Rzeczy

Zmiana nazwy ma uspójnić komunikację, ponieważ “Orle Pióro” nie kojarzyła się z marką “Do Rzeczy”, a także wzmocnić jej rozpoznawalność. - podaje wydawca w komunikacie. Ujednolicona identyfikacja marki ma pozwolić na skuteczniejsze zarządzanie jej rozwojem, a także na ekspansję na nowe obszary działalności, w tym cyfrowe treści multimedialne i platformę e-commerce.

Wydawca “Do Rzeczy” chce wejść na giełdę 

“Decyzja ta wynika z potrzeby ujednolicenia wizerunku spółki z jej flagową marką, jaką jest Do Rzeczy, a także wzmocnienia jej rozpoznawalności na rynku medialnym. Marka ta od ponad dekady cieszy się wysoką renomą i lojalnością odbiorców w przestrzeni publicznej, a jej pozycja w segmencie konserwatywno-liberalnych mediów została ugruntowana dzięki konsekwentnemu dostarczaniu rzetelnych i opiniotwórczych treści" – podaje komunikat. 

“Zmiana nazwy wpisuje się również w przygotowania spółki do planowanego debiutu na rynku NewConnect, który otworzy nowe możliwości rozwoju oraz wzmocni transparentność i wiarygodność spółki w oczach inwestorów. Ujednolicona identyfikacja marki pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie jej rozwojem, a także na ekspansję na nowe obszary działalności, w tym cyfrowe treści multimedialne i platformę e-commerce” – informuje wydawca. 

W trzecim kwartale 2024 r. grupa PMPG Polskie Media wypracowała 7,64 mln zł przychodów sprzedażowych, co wobec 11,66 mln zł rok wcześniej oznacza spadek o 34,5 proc. Firma nie ujawnia, ile wynoszą jej wpływy ze sprzedaży tygodnika „Do Rzeczy” i miesięcznika „Historia Do Rzeczy” oraz z dystrybucji cyfrowej „Wprost”, a ile z reklam.

Marka “Do Rzeczy” jest obecna na rynku od ponad 12 lat. Powstanie tygodnika w 2013 roku było wynikiem decyzji grupy dziennikarzy, którzy opuścili redakcję „Uważam Rze” i postanowili stworzyć nowe medium. Wśród założycieli byli m.in. Paweł Lisicki, Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Jacek Przybylski i Mariusz Staniszewski. Już pod koniec 2012 roku spółka pozyskała strategicznego inwestora – PMPG Polskie Media S.A. oraz przedsiębiorcę Michała M. Lisieckiego.  

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nie żyje białoruski dziennikarz. Biełsat pokaże jego ostatnie nagranie

Nie żyje białoruski dziennikarz. Biełsat pokaże jego ostatnie nagranie

Zmarł wieloletni redaktor "Faktu"

Zmarł wieloletni redaktor "Faktu"

Tylu widzów oglądało show Małgorzaty Rozenek-Majdan o metamorfozach

Tylu widzów oglądało show Małgorzaty Rozenek-Majdan o metamorfozach

Sony zapowiada "kinową" transmisję 4K z Watykanu w święta

Sony zapowiada "kinową" transmisję 4K z Watykanu w święta

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń
Materiał reklamowy

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń

Wigilijne kolędowanie na ekranie. Co przygotowały największe stacje?

Wigilijne kolędowanie na ekranie. Co przygotowały największe stacje?