Jak podaje Publicis Groupe, nowo utworzona sieć ma lepiej i skuteczniej wykorzystywać w obsłudze klientów doświadczenie i możliwości technologiczne obu firm. Łącznie zatrudnia ponad 10 tys. osób na całym świecie.
SapientRazorfish będzie częścią Publicis.Sapient, jednostki w skład której wchodzi też Sapient Consulting i i DigitasLBi. Funkcjonująca w ramach Publicis komórka Rosetta dedykowana do obsługi biznesu Samsunga będzie nadal działać bez zmian.
- Tworząc SapientRazorfish wdrażamy bardziej zintegrowaną strukturę zarządzania, łącząc w jednej komórce nasze najlepsze zasoby cyfrowe i technologie - powiedział nowo mianowany prezes Alan Herrick.
Przedstawiciele Publicis Groupe wyjaśniają, że fuzja SapientNitro z Razorfish jest zgodna z filozofią firmy „Power of One', która opiera się na konsolidacji usług w jednym miejscu, będącej odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy chcą obniżyć koszty marketingowe. Liczą też, że fuzja ta sprawi, że cały holding będzie lepiej przygotowany do szybko zmieniających się trendów i oczekiwań klientów w zakresie marketingu cyfrowego.

Alan Herrick, który dotychczas był prezesem i CEO Publicis.Sapient, został prezesem SapientRazorfish. Z kolei Shannon Denton, dotychczas pełniąca rolę global CEO Razorfish została dyrektorem ds strategii nowo utworzonej jednostki.
Alan Wexler i Chip Register, ostatnio CEO SapientNitro i Sapient Consulting zostali wspólnie szefami Publicis.Sapient. Obaj będą kierować tą jednostką także w Ameryce Północnej. Natomiast Nigel Vaz, ostatnio global chief strategy officer pokieruje firmą na rynkach europejskich i azjatyckich.
- SapientRazorfish to potężny nowy podmiot na rynku, który w unikalny sposób łączy strategię Customer Experience, omnichannel commerce i technologie, dzięki czemu powstaje nowy rodzaj partnera cyfrowej transformacji - przekonuje Maurice Levy, CEO i prezes Publicis Groupe.
Jak to tak? Niemieckie łapy dotykają polskich instrybutorów?
Podobno nową nazwą będzie jednak Verteilerausfall.
Ależ Niemców musi boleć że uzależniają się od Polskiego koncernu który przejmuje ich rynek 😁