Obawy o prywatność mogą pozbawić Facebook połowy użytkowników

Ponad połowa użytkowników Facebooka może zrezygnować z korzystania z serwisu, ponieważ boi się o swoją prywatność – wynika z sondażu firmy Sophos. 16 proc. respondentów deklaruje, że już ograniczyło używanie tego portalu.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

30 proc. użytkowników Facebooka twierdzi, że może przestać korzystać z tego serwisu ze względu na obawy o swoją prywatność – pokazuje ankieta przeprowadzona przez firmę Sophos. Co więcej, kolejne 30 proc. responendetów określa taką decyzję jako wysoce prawdopodobną, a 16 proc. deklaruje, że już ograniczyło korzystanie z tego portalu.

Przypomnijmy, że Facebook zmienił ostatnio domyślne ustawienia prywatności profili użytkowników, co sprawiło, że zawarte ich dane – o ile nie zadecydują oni inaczej – są dostępne dla każdej osoby w sieci. Przeciwko tej modyfikacji protestowali zarówno internauci, jak i urzędnicy Komisji Europejskiej, a władze portalu zadeklarowały jedynie, że uproszczą ustawienia prywatności (więcej).

W sondażu firmy Sophos jedynie 12 proc. użytkowników Facebooka zadeklarowało, że nigdy nie przestanie korzystać z tego serwisu. Kolejne 12 proc. określa ewentualność zrezygnowania przez siebie z tego portalu jako mało prawdopodobną.

Badanie planów ograniczenia korzystania z Facebooka ze względu na obawy związane z prywatnością zostało przeprowadzone przez firmę Sophos na grupie 1588 internautów mających konta w tym portalu.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Solorz i Kulka pozwą Cyfrowy Polsat? Nie dostali absolutorium

Solorz i Kulka pozwą Cyfrowy Polsat? Nie dostali absolutorium

Nadchodzi 4. seria "LOL: Kto Się Śmieje Ostatni". Prime Video pokazało zwiastun

Nadchodzi 4. seria "LOL: Kto Się Śmieje Ostatni". Prime Video pokazało zwiastun

Kolejne polskie projekty na shortlistach na Cannes Lions

Kolejne polskie projekty na shortlistach na Cannes Lions

Nie tylko fundacja Przemysława Wiplera. Tyle jego była agencja zarobiła od spółek szefa zondacrypto

Nie tylko fundacja Przemysława Wiplera. Tyle jego była agencja zarobiła od spółek szefa zondacrypto

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind
Materiał reklamowy

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind

Radiowa Jedynka z nową stroną WWW. Odpowiada za nią były dyrektor online Eurozetu

Radiowa Jedynka z nową stroną WWW. Odpowiada za nią były dyrektor online Eurozetu