„Reguły gry” bez drugiej serii. Przez kryzys reklamowy

Telewizja TVN7 na kilka dni przed startem zdjęć do drugiego sezonu serialu „Reguły gry” zrezygnowała z kręcenia dalszych odcinków sitcomu. Powodem tej decyzji jest kryzys na rynku reklamy.

mniej / megafon.pl / zero
mniej / megafon.pl / zero
Udostępnij artykuł:

- Z uwagi na trudną sytuację na rynku reklamowym, telewizja TVN7 podjęła decyzję o odłożeniu w czasie produkcji kolejnej serii „Reguły gry” - mówi Wirtualnemedia.pl Joanna Górska, szefowa działu PR w Grupie TVN. Emitowane od lutego br. „Reguły gry” nie byłem hity Siódemki. Średnio pierwszą serię produkcji oglądało w czwartki o 20.00 227 tys. widzów, a jej udział wynosił 1,54 proc. w grupie 4+ i 2,40 proc. w 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement). Grupa TVN jednak początkowo zdecydowała o realizacji drugiej serii, bo liczyła, że serial jesienią br. zyska widzów, Tym bardziej, że pierwszy sezon od 19 czerwca br. będzie powtarzany na głównej antenie stacji (we wtorki o 20.50 i 21.20, więcej na ten temat). Nadawca traktował produkcję też w kategoriach wizerunkowych. Emisja sitcomu pokazywała, że Siódemka w związku z dostępnością w naziemnej telewizji cyfrowej ma coraz lepszą ofertę programową.

Decyzja o zawieszeniu realizacji dalszych odcinków „Reguł gry” zapadła nagle kilka dni temu. Wszystko było już przygotowane do rozpoczęcia zdjęć, w tym adaptacje scenariuszy. W związku z ta decyzją TVN7 jesienią br. nie będzie emitować żadnego premierowego polskiego serialu.

grafika

“Reguły gry” to adaptacja amerykańskiego sitcomu “Rules of Engagement”. Produkcja pokazywała różnego typu relacje damsko-męskie widziane oczyma świeżo zaręczonej pary, wieloletniego małżeństwa oraz wiecznego singla. W serialu zagrali Katarzyna Kwiatkowska, Jan Jankowski, Julia Kamińska, Maciej Zakościelny i Paweł Wilczak.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Rusza "Wojna zastępcza". O czym jest nowy serial TVP1?

Rusza "Wojna zastępcza". O czym jest nowy serial TVP1?