Tańszy odtwarzacz Blu-ray od Sony

Firma Sony poinformowała, że na początku lata przedstawi tańszy odtwarzacz dysków Blu-ray.

AP - km
AP - km
Udostępnij artykuł:

Ma to być przełomowy krok w walce o sprawienie aby format high-definition (HD) zastąpił płyty DVD.

„Odtwarzacz oznaczony symbolem BDP-S300 ma kosztować 599 dolarów. Będzie miał takie same możliwości co kosztujący 999 dolarów odtwarzacz BDP-S1, będący obecnie w sprzedaży” – poinformował Randy Waynick z Sony Electronics.

Firmy Sony i Samsung, który również produkuje odtwarzacze Blu-ray, przegrywają walkę z Toshibą, produkującą odtwarzacze do płyt w konkurencyjnym formacie HD DVD. Toshiba oferuje na rynku model w cenie 499 dolarów.

Jak na razie jednak sprzedaż odtwarzaczy w obu formatach jest słaba, gdyż konsumenci wstrzymują się i czekają na reakcję rynku, który za nich zdecyduje o wyższości jednego z dysków.

Większość ludzi decydujących się na zakup płyt w formacie HD to użytkownicy konsoli do gier PlayStation 3 (PS3). Na rynku są dwa modele tej konsoli – za 499 i 599 dolarów. W ubiegłym roku Sony sprzedało 1,8 miliona tych urządzeń.

„80 procent ludzi kupujących PS3 kupuje także filmy na płytach Blu-ray aby odtwarzać je na tych konsolach. Konsumenci zdecydowali, że to jest format którego chcą” – powiedział Waynick, cytując dane o sprzedaży firmy Nielsen VideoScan, pokazujące że w tym roku płyty Blu-ray sprzedają się trzy razy lepiej od dysków HD DVD.

BDP-S300 jest podobnego rozmiaru co odtwarzacze DVD, ale mniejszy niż BDP-S1. Podobnie jak obecny model będzie posiadać możliwość przesyłania sygnału w najwyższym formacie HD zwanym 1080p. Będzie można na nim odtwarzać płyty CD, której to opcji nie posiada BDP-S1.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Top of the Top Sopot Festival" z najdroższymi reklamami w TVN

"Top of the Top Sopot Festival" z najdroższymi reklamami w TVN

Nielsen: kablówka mocno rośnie, satelita traci. Canal+ znów osobno w streamingu

Nielsen: kablówka mocno rośnie, satelita traci. Canal+ znów osobno w streamingu

Dominika Bartoszewicz po ponad 17 latach odchodzi z Media Expert

Dominika Bartoszewicz po ponad 17 latach odchodzi z Media Expert

Co łączy zwycięskie kampanie PR Wings?

Co łączy zwycięskie kampanie PR Wings?

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!
Materiał reklamowy

Włoski styl na wyciągnięcie ręki - poznaj najlepsze marki męskich mokasynów w 2026!

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg

Kanał Newsmax Polska poszerza zasięg