SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,16 mln zł zysku w I kw. portalu Interia.pl

Przed rokiem, w analogicznym okresie, portal osiągnął zysk na poziomie 110 tys. zł.

Spółka zamknęła I kwartał 2006 r. przychodami w wysokości 11 048 tys. zł. Ich dynamika w stosunku do I kwartału ubiegłego roku wyniosła 59,2%. Jeszcze większą dynamikę odnotowała sprzedaż reklamy internetowej, z której przychody gotówkowe były w analizowanym okresie o 74,3% wyższe od uzyskanych rok wcześniej.

- Co warte podkreślenia, coraz bardziej istotny udział w przychodach gotówkowych spółki stanowią źródła alternatywne dla reklamy: działalność e-commerce, sprzedaż autorskich technologii i systemów, usługi komunikacyjne oraz produkcja witryn internetowych - podano w komunikacie prasowym.

- Dobre wyniki, osiągnięte w pierwszym kwartale br., uznawanym w branży za słabszy okres, bardzo nas cieszą i dobrze rokują na przyszłość, zwłaszcza, że udaje się nam kontynuować politykę dywersyfikacji źródeł przychodów, która przynosi konkretne efekty - wyjaśnia Jacek Pasławski, prezes zarządu Interia.pl. - Gdy spojrzymy na utrzymujący kilkudziesięcioprocentową dynamikę wzrostową rynek reklamy internetowej, dobrą koniunkturę gospodarczą w kraju i dynamiczny rozwój polskiego rynku internetowego, perspektywa wyników dla 2006 roku jest bardzo obiecująca - dodaje.

W I kwartale 2006 roku polepszyła się rentowność sprzedaży, która wyniosła 8,8% w stosunku do 1,5% w I kwartale 2005 roku. Wskaźnik rentowności operacyjnej ukształtował się na poziomie 10,2%, w odniesieniu do 1,7% w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,16 mln zł zysku w I kw. portalu Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl