SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1/3 Europejczyków nigdy nie korzystało z internetu

1/3 mieszkańców Unii Europejskiej twierdzi, że nigdy nie korzystałaz internetu - wynika z najnowszego badania Komisji Europejskiej.

Dla porównania, w roku 2007 odsetek osób, które nigdy nielogowały się do sieci wynosił 40 proc.

Badanie pokazało, że ponad 1/4 Europejczyków nigdy niekorzystała z komputera, a 40 proc. nie ma w swoim domu dostępu dointernetu. W tej grupie ponad 1/3 respondentów nie widzi potrzebylogowania się do sieci, a co czwartej osoby na to nie stać.

Z kolei regularnie z internetu korzysta obecnie 56 proc.mieszkańców UE, w porównaniu do 1/3 w roku 2004. Najbardziejaktywne online są osoby młode - prawie 70 proc. badanych w wiekuponiżej 24 lat surfuje po sieci codziennie. Jednocześnie 1/3respondentów w tej grupie wiekowej nie ma zamiaru płacić zapobieranie i przeglądanie internetowych treści, takich jak muzykaczy wideo.

Z badania KE wynika również, że szerokopasmowy dostęp do siecima połowa europejskich gospodarstw domowych i ponad 80 proc.firm.

źródło: BBC News

Dołącz do dyskusji: 1/3 Europejczyków nigdy nie korzystało z internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl