SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 dalej bez nowej koncesji. "Mamy przygotowane różne warianty"

TVN Grupa Discovery rozpoczęła kampanię reklamową związaną z 20 urodzinami TVN24, tymczasem KRRiT dalej nie zajęła się wnioskiem nadawcy o przedłużenie koncesji. Redaktor naczelny stacji Michał Samul w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapewnia, że TVN24 "ma przygotowane różne warianty".

Kampania prowadzona jest m.in. w internecie i na billboardach. Widnieje tam hasło "TVN24 od 20 lat zawsze razem. Dziękujemy".

- Pierwsza odsłona kampanii jubileuszowej TVN24 z okazji 20-lecia zaplanowana jest na okres od połowy czerwca, do połowy lipca. Obejmuje nośniki outdorowe w największych polskich miastach oraz reklamy w prasie i internecie. Komunikacja została przygotowana przez dział marketingu TVN. Media zostały zakupione przez dział marketingu TVN Grupa Discovery oraz dom mediowy Mediacom - informuje Joanna Górska, dyrektor działu PR TVN Grupy Discovery.

Portal Wirtualnemedia.pl pytał Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o to kiedy zajmie się przedłużeniem koncesji dla stacji. Stosowny wniosek wpłynął do KRRiT już rok temu. Rada nie zdradza jednak kiedy to nastąpi.

Redaktor naczelny TVN24: Mamy przygotowane różne warianty

Redaktor naczelny stacji Michał Samul w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapewnia, że TVN24 "ma przygotowane różne warianty".

- Spokojnie czekamy na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wierzymy, że nie ma żadnego powodu, argumentu, przyczyny, dla której moglibyśmy koncesji nie dostać. Oczekujemy więc, że  proces koncesyjny będzie miał niebawem szczęśliwy finał - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i "Faktów", szef pionu informacji TVN. 

Koncesja TVN24 wygaśnie pod koniec września. Czy nadawca ma jakiś plan "B" na wypadek, gdyby KRRiT nie chciała przedłużyć koncesji? Możliwe jest wystąpienie o nią w Czechach? Niektórzy nadawcy nadają na podstawie koncesji wydanych przez czeską RRTV. - Koncesja w moim głębokim przekonaniu zostanie przyznana - po prostu nie może nie zostać przedłużona. Nie ma żadnego realnego powodu merytorycznego, faktycznego, formalnego, żeby tej koncesji nie otrzymać. Tak jak została przyznana w 2001 roku, przedłużona w 2011 roku, tak samo i teraz powinna niebawem zostać przedłużona - zapewnia Samul.

Zobacz także: Agata Zamęcka odchodzi z TVN24

- TVN24 pełni najlepiej z polskich kanałów informacyjnych rolę medium wnikliwie obserwującego rzeczywistość. Takie magazyny reporterów śledczych jak  Superwizjer, czy Czarno na białym  wielokrotnie dostarczały rzeczywistych sensacji, ujawniały  sprawy bulwersujące i skandale, i wpływały na bieg spraw politycznych w Polsce. Z najbardziej głośnych można przypomnieć urodziny Hitlera, sprawę Banasia czy wyborów kopertowych - mówi Jan Dworak, były prezes TVP i były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zobacz także: TVN24 liderem kanałów informacyjnych. Polsat News dogonił TVP Info w grupie komercyjnej

"Niejasne zabiegi w sprawie przedłużenia koncesji"

Zdaniem Dworaka problemy TVN24 z koncesją wynikają z tematów, którymi zajmuje się stacja.

- Nie podoba się to krytykowanej władzy, która na różne sposoby stara się zneutralizować, uciszyć niewygodną stację. Stąd próba gigantycznej kary nałożonej (i na szczęście pod presją amerykańską cofniętej przez KRRiT), stąd nieprzejrzyste, niejasne zabiegi tego regulatora w prostej kwestii przedłużenia koncesji TVN24 na kolejny okres. Na dwudziestolecie należy życzyć TVN24 długich jeszcze lat pracy, odnalezienia się w świecie zdominowanym przez internet - a wszystko to dla dobra nas wszystkich - polskich widzów i obywateli - dodaje Dworak.

Zobacz także: TVN24 nie zgodził się na udział Krzysztofa Stanowskiego w „Drugim śniadaniu mistrzów”

TVN24 nadaje od 2001 roku

TVN24 rozpoczął nadawanie 9 sierpnia 2001 roku Pierwszym prezesem stacji był Maciej Sojka. Początkowo sieci kablowe i platformy cyfrowe nie chciały dołączyć do oferty pierwszego w historii kanału informacyjnego. TVN24 zyskał jednak zasięg techniczny po zamachach z 11 września 2001 roku.

Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w maju br. było TVN24, które wyprzedziło TVP Info. Średni dobowy udział TVN24 w maju 2021 roku wyniósł 4,72proc., po spadku względem analogicznego okresu rok wcześniej o 8,98 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN24 dalej bez nowej koncesji. "Mamy przygotowane różne warianty"

72 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja_2021
To ma być zapewne straszak by się uspokoili i zluzowali krytykę rządu. Mam nadzieję że tego nie zrobią oczywiście. w razie czego sobie poradzą bo i tak nie nadają naziemnie więc polska koncesja zbędna.
odpowiedź
User
YKK
Bolszewikom wydaje się, że to bardzo sprytny ruch. Tyle, że na szczęście mają bardzo małe rozumki.
odpowiedź
User
Kik
Jestem przekonany, że nie będzie przedłużenia koncesji. PiS zrobi wszystko by tego nie zrobić. Brałbym czeską koncesję w ciemno.
odpowiedź