SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

21 Concordia przejmuje Grupę Sare, wezwanie do sprzedaży akcji skuteczne

W ramach wezwania do sprzedaży akcji Grupy Sare spółce Polinvest 7 należącej do funduszu 21 Concordia osiągnięto minimalną założoną liczbę akcji objętych zapisami. Po realizacji skupu do Polinvest 7 i Tomasza Pruszczyńskiego będzie należeć 100 proc. akcji Sare.

Tomasz Pruszczyński, fot. Sare Article

Wezwanie do sprzedaży akcji Grupy Sare spółka Polinvest 7 ogłosiła w połowie grudnia razem z Tomaszem Pruszczyńskim, do którego już wcześniej należało 25,99 proc. akcji Sare. Wezwanie dotyczyło prawie 1,7 mln akcji firmy stanowiących ok. 74,01 proc. jej kapitału zakładowego. Cenę jednej akcji wyznaczono na 22,7 zł co daje wycenę całego pakietu wynoszącą 38,5 mln zł.

Jeszcze przed ogłoszeniem wezwania Polinvest 7 porozumiał się z kilkoma znaczącymi akcjonariuszami Grupy Sare - firmami WS Investments i Petrovasko oraz z Damianem Rutkowskim - co do sprzedaży 1,18 mln akcji stanowiących 51,38 proc. jej kapitału. Pozostałe zamierzał kupić od drobnych akcjonariuszy. Na sprzedaż akcji można było zapisywać się od 9 stycznia.

W czwartek wzywający do sprzedaży poinformowali, że „Polinvest 7 S.a.r.l powziął informację o osiągnięciu minimalnej liczby akcji objętych zapisami, po osiągnięciu której Polinvest 7 S.a.r.l zobowiązał się nabyć akcje spółki w ramach wezwania (tj. 916 892 akcje)”.

Po finalizacji skupu akcji w ramach wezwania Polinvest 7 i Tomasz Pruszczyński zamierzają mieć wszystkie 2,29 mln akcji Grupy Sare. Na ich przejęcie musi jeszcze zgodzić się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Co planuje nowy właściciel Grupy Sare?

W wezwaniu do sprzedaży akcji Grupy Sare stwierdzono, że Polinvest 7 planuje „w oparciu o posiadaną większość głosów w spółce oraz przysługujące mu prawa i obowiązki korporacyjne w spółce, kontynuować i wspierać dotychczasową strategię rozwoju”. Zaznaczono, że chodzi zarówno o rozwój organiczny, jak i przejęcia.

Z kolei Tomasz Pruszczyński zapowiedział, że będzie kontynuował swoją dotychczasową strategię inwestycyjną wobec spółki.

Grupa Sare z rosnącymi wpływami i zyskiem

Grupa Sare zajmuje się marketingiem internetowym i telefonicznym, jej działalność jest podzielona na cztery główne segmenty. Sare oferuje narzędzie do masowych wysyłek informacji reklamowych, INIS i Mr Target - realizacją kampanii e-mailingowych, Salelifter - przetwarzaniem danych i zarządzanie stronami internetowymi, a Teletarget oferuje call center.

W połowie br. firma zapowiedziała przejęcie komunikatora internetowego GG, ale pod koniec września wycofała się z tej transakcji. Jednocześnie zmieniła swoją identyfikację wizualną.

Grupa Sare jest notowana na warszawskiej giełdzie od czerwca 2011 roku. W tym okresie znacząco wzrosły jej wpływy: z 7,52 mln zł w 2011, przez 14,54 mln zł w 2013 do 41,34 mln zł w ub.r. Jednocześnie zwiększył się zysk netto przypadający na akcjonariusza jednostki dominującej: w kolejnych latach od 2011 wynosił 946 tys. zł, 493 tys. zł, 456 tys. zł, 1,07 mln zł, 3,79 mln zł i 3,54 mln zł. Dotychczas firma nie wypłacała dywidend.

Od połowy ub.r. prezesem Grupy Sare jest Dariusz Piekarski (zastąpił na tym stanowisku Tomasza Pruszczyńskiego), a członkiem zarządu - Przemysław Marcol. Pod koniec ub.r. do zarządu spółki dołączył Krzysztof Zawadzki.

W pierwszych trzech kwartałach br. Grupa Sare zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 15,2 proc. do 33,11 mln zł i spadek zysku netto do 2,09 mln zł.

W co inwestuje 21 Concordia?

21 Concordia to fundusz private equity należący do grupy 21 Partners. - Kupujemy firmy, które naszym zdaniem mogą rozwijać się szybciej niż gospodarka. Inwestujemy w zwiększenie przewagi konkurencyjnej oraz oferujemy naszą wiedzę w zdobywaniu nowych rynków zbytu na produkowane przez nie towary - informuje fundusz na swojej stronie internetowej. Jego strategia polega na inwestowaniu w małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa o przychodach od 10 do 50 mln euro

W czerwcu br. kupił 42 proc. udziałów operatora logistycznego R2G Polska, do którego należy platforma Apaczka.pl. W grudniu ub.r. przejął 66 proc. udziałów spółek jubilerskich Red Rubin i Q Diamonds, w marcu ub.r. zainwestował w sieć pralni przemysłowych Hollywood, a w lutym ub.r. sfinalizował kupno większościowego pakietu udziałów firmy odzieżowej Wójcik Fashion.

Wcześniej fundusz zainwestował w firmę EGB Investments zajmującą się zarządzaniem wierzytelnościami oraz sieć sklepów TXM z odzieżą dyskontową.

21 Concordia działa od 2014 roku. Jesienią 2015 roku, po realizacji drugiej tury zbierania funduszy, zarządzała aktywami wynoszącymi ok. 100 mln euro.

Partnerami zarządzającymi 21 Concordia są Dariusz Górka, André Mierzwa, Marek Modecki i Dawid Sukacz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 21 Concordia przejmuje Grupę Sare, wezwanie do sprzedaży akcji skuteczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl