SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

43 proc. Polaków aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych

Stosunkowo duża grupa Polaków deklaruje udział w akcjach charytatywnych, ale większość tego nie robi - wynika z badania IQS.

Article

43 proc. badanych zadeklarowało, że w ciągu ostatniego miesiąca wzięło udział w jakiejś akcji charytatywnej, poprzez przekazanie pieniędzy, pomoc rzeczową, czy inną formę wsparcia. Większość (57 proc.) przyznała jednak, że nie zaangażowała się w jakąkolwiek pomoc.

Najbardziej gotowe do niesienia pomocy są osoby starsze (od 40. roku życia): niemal co druga osoba w tej grupie wiekowej zadeklarowała udział w akcji charytatywnej w ciągu ostatniego miesiąca.

Również pod względem wykształcenia widać wyraźną różnicę - im wyższe tym większe zaangażowanie. Respondenci nie różnicują się zaś pod względem miejsca zamieszkania: podobną gotowość do pomocy charytatywnej deklarują zarówno mieszkańcy wsi, jak i największych miast.

Badanie zostało przeprowadzone przez IQS w czerwcu 2015 r., w ramach CATIBUS - 24/7, techniką CATI (Computer Assisted Telephone Interview), na próbie N=1000 Polaków w wieku 15-70 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 43 proc. Polaków aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl