SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media zaczęła skup własnych akcji, wyda na to maksymalnie 1,38 mln zł

W minionym tygodniu 4fun Media (jednostka dominująca Grupy 4fun Media) wydała 8,3 tys. zł na swoje akcje. W ciągu 5 lat zamierza wydać na to maksymalnie 1,38 mln zł.

Ross Newens, prezes 4fun MediaArticle

4fun Media kupiła w zeszłym tygodniu na dwóch sesjach giełdowych kupiła 573 swoje akcje po 14,5 zł. Stanowią one 0,01 proc. jej kapitału zakładowego.

Jest to początek planu skupu akcji własnych uchwalonego przez akcjonariuszy firmy w czerwcu br. Zgodnie z tym planem spółka może kupić maksymalnie 60 tys. swoich akcji (to 1,46 proc. jej kapitału w cenie od 10 do 23 zł za sztukę. Może na to wydać najwyżej 1,38 mln zł.

Upoważnienie zarządu do skupowania akcji będzie obowiązywać do 5 czerwca 2023 roku lub wyczerpania puli 60 tys. akcji. Nabyte walory mogą zostać umorzone, zbyte dalej lub do realizacji zobowiązań wynikających z dłużnych instrumentów finansowych wymiennych na akcje, realizacji programów motywacyjnych lub wymiany na udziały lub akcje kupowanej firmy.

Na potrzeby skupu akcji własnych z kapitału zapasowego 4fun Media wydzielono kapitał rezerwowy wynoszący 1,38 mln zł.

4fun media inwestuje w e-commerce

Od połowy br. grupa kapitałowa 4fun Media realizuje strategię opartą na inwestycjach kapitałowych w e-commerce i innych segmentach rynku internetowego. W drugiej połowie sierpnia kupiła od swojego głównego akcjonariusza Nova Group Cyprus 51 proc. udziałów serwisu naEkranie.pl. Zapłaciła za nie 2,48 mln zł. Ponadto spółka 4fun.tv ustaliła wstępne warunki kupna aktywów firmy Mustache Warsaw, przede wszystkim sklepu internetowego Mustache.pl. Cena ma wynieść maksymalnie 480 tys. zł.

Z kolei w połowie września Grupa 4fun Media podała, że za 920 tys. zł obejmie 59,94 proc. udziałów nowej spółki YRS Ventures 2, która będzie zajmować się produkcją ubrań i tworzeniem na nich nadruków.

W pierwszej połowie br. Grupa 4fun Media zanotowała 26,44 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,74 mln zł zysku netto. Mocno wzrosły wpływy firmy z reklamy zewnętrznej i usług reklamowych, a zmalały z reklamy telewizyjnej.

4fun Media jest notowana na warszawskiej giełdzie od grudnia 2010 roku. Na koniec piątkowej sesji kurs akcji firmy wynosił 14,75 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 60,76 mln zł.

Dołącz do dyskusji: 4fun Media zaczęła skup własnych akcji, wyda na to maksymalnie 1,38 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl