SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef Activision Blizzard ze „złotym spadochronem”. Dostanie od Microsoftu przynajmniej 15 mln dolarów

Po przejęciu przez Microsoft szef Activision Blizzard, Bobby Kotick może otrzymać odprawę w wysokości od 15 do 22 mln dolarów - wynika z oficjalnych dokumentów związanych z umową. Kotick prawdopodobnie odejdzie ze stanowiska, a wysokość jego odprawy ma zależeć od wprowadzenia rozwiązań dotyczących odpowiedniego traktowania pracowników firmy.

Article

Activision Blizzard to obecnie jeden z największych producentów gier wideo na świecie. Holding, w skład którego wchodzą m.in. studia Activision, Blizzard Entertainment i producent gier mobilnych King jest właścicielem jednych z najpopularniejszych gier wideo, w tym serii Warcraft, Call of Duty, Overwatch i Candy Crush.

W ostatnich miesiącach firma mierzyła się z wieloma zarzutami o dyskryminację pracowników i molestowanie seksualne, była też przedmiotem śledztwa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Czytaj także: Branża gier: Wydarzenia 2021 roku i prognozy na 2022

W październiku ub.r., w związku z aferą dotyczącą traktowania pracowników Bobby Kotick, szef Activision Blizzard zapowiedział obniżenie własnego wynagrodzenia i rezygnację z premii do czasu, aż zarząd firmy odnotuje poprawę w kulturze i organizacji pracy.

Minimum 15 mln dolarów

W styczniu 2022 r. ogłoszono, że Activision Blizzard zostanie przejęty przez koncern Microsoft za kwotę 68,7 mld dol. Dzięki temu Microsoft stanie się jednym z największych światowych graczy na rynku gamingowym.

Teraz z dokumentów złożonych w SEC, na które powołuje się serwis Axios płyną informacje o tym, jakie mogą być dalsze losy Bobby’ego Koticka po sfinalizowaniu przejęcia firmy przez Microsoft.

Okazuje się, że w grę wchodzą różne scenariusze. Po pierwsze, kontrakt Koticka może zostać przedłużony o rok po wygaśnięciu obecnej umowy obowiązującej do 2023 r. Jednak według źródeł, na które powołuje się Axios Kotick prawdopodobnie wcześniej odejdzie z funkcji kierowania koncernem.

Zgodnie z dokumentami, jeśli Kotick skutecznie wdroży reformy związane z kulturą pracy w firmie (co obejmuje m.in. plan zerowej tolerancji dla molestowania oraz zwiększenie liczby zatrudnianych kobiet i osób niebinarnych), wówczas będzie mógł liczyć na odprawę w wysokości 22 mln dol. płatnych w postaci akcji.

Czytaj także: Microsoft ze wzrostem przychodów o 20 procent i 18,8 mld dol. zysku. Motorem usługi w chmurze

Natomiast w innym wypadku, jeśli Kotick zostanie zwolniony bez podania przyczyny przez Microsoft, otrzyma „złoty spadochron” o wartości 15 mln dol.

Długoterminowe szacunki przychodów przygotowane w listopadzie ub.r. wskazują, że Activision Blizzard spodziewa się gwałtownego, prawie 2,5-miliardowego wzrostu przychodów w 2023 r. Jest to skutek zapowiedzi dużych premier w br., w tym opóźnionych ostatnio gier Overwatch 2 i Diablo IV.

Dołącz do dyskusji: Szef Activision Blizzard ze „złotym spadochronem”. Dostanie od Microsoftu przynajmniej 15 mln dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl