SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ad.Net z zagranicznym inwestorem i Maciejem Mincerem

Internet Group finalizuje odsprzedanie pakietu kontrolnego w zarządzanej przez siebie spółce Ad.Net inwestorowi z Europy Zachodniej. Jednocześnie prezesem firmy został Maciej Mincer.

Ad.Net z zagranicznym inwestorem i Maciejem Mincerem

Internet Group podpisała już term sheet inwestycyjny z firmą z Europy Zachodniej zainteresowaną przejęciem pakietu kontrolnego w spółce Ad.Net. Obecnie strony opracowują dokumentację transakcji, której finalizacja powinna nastąpić w ciągu kilku tygodni. Przy czym musi się na to zgodzić BRE Bank, w którym Internet Group spłaca zadłużenie.

Przypomnijmy, że Internet Group na początku roku przesunęła na późniejszy okres spłatę umowy kredytowej i inwestycyjnej w BRE Banku (więcej). Spółka podwyższyła również własny kapitał poprzez emisję 19,2 mln akcji serii H (więcej) oraz od początku roku we współpracy z BRE Bankiem i funduszem MCI.PrivateVentures FIZ pracuje nad swoją restrukturyzacją (więcej).

Obecnie zarząd Internet Group opracowuje już wspólnie z inwestorem Ad.Net model dalszego rozwoju i prowadzenia bieżącej pracy operacyjnej spółki. Firma chce w ten sposób zarządzać nią przez 3-5 lat, nie wykluczając w dalszej perspektywie czasowej wyjścia z tej inwestycji. – Mimo że zagraniczny partner przejmie w Ad.Net pakiet kontrolny, spółka ta będzie nadal ściśle współpracowała z innymi podmiotami z naszej grupy kapitałowej – zaznacza Jan Ryszard Wojciechowski, prezes zarządu Internet Group.

Jednocześnie stanowisko prezesa zarządu Ad.Net objął Maciej Mincer, ostatnio dyrektor zarządzający czeskiego oddziału ARBOInteractive (więcej). – Widzę ogromny potencjał współpracy z nowym inwestorem w zakresie dotyczącym grup docelowych, takich jak agencje i zleceniodawcy – deklaruje. – Uzyskamy dostęp do najnowocześniejszych technologii i będziemy mogli opracować nowe produkty i usługi – dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ad.Net z zagranicznym inwestorem i Maciejem Mincerem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bierzyński
nic ich juz nie uratuje ....
odpowiedź
User
anioł
Podobnie jak IDMu
odpowiedź