SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adobe: nowe wersje Photoshop Elements i Premiere Elements

Adobe wprowadza na rynek nowe wersje programów do edycji zdjęć i wideo dla amatorów dla systemów Windows i Mac – Photoshop Elements 9 i Premiere Elements 9.

Adobe: nowe wersje Photoshop Elements i Premiere Elements

Są to nowe wersje oprogramowania do edycji zdjęć i plików wideo dla użytkowników indywidualnych. Nowa wersja po raz pierwszy wprowadza Premiere Elements na platformę Mac. Współpracujące ze sobą programy będą dostępne osobno oraz w jednym pakiecie.

Oprogramowanie Photoshop Elements 9 i Premiere Elements 9 posiada narzędzia potrzebne użytkownikom do optymalnej obróbki zdjęć i plików wideo. Narzędzie Spot Healing Brush, wzorowane na funkcji Content Aware Fill z programu Photoshop CS5, analizuje treść obrazu i za pociągnięciem pędzla oczyszcza lub poprawia zdjęcia, np. usuwając z ich tła turystów. Nowe opcje wspomagania edycji prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces uzyskiwania efektów, takich jak Out of Bounds (element zdjęcia staje się trójwymiarowy), tworzenie zdjęć w stylu pop-artu czy łatwe retuszowanie portretów.

Premiere Elements 9 umożliwia poprawienie filmu w ciągu paru minut za pomocą narzędzi, które rozwiązują problemy z dźwiękiem, usuwają najgorszej jakości sekwencje, stabilizują drgający obraz i korygują kolory oraz oświetlenie. Ponadto, z każdego materiału wideo można zrobić film animowany za pomocą narzędzi Cartoon Effects, a zoptymalizowane funkcje mają zapewniać płynność edycji i przeglądania, nawet w jakości HD.

Moduł Organizer pozwala wysyłać zdjęcia i wideoklipy oraz importować je z kamer kieszonkowych typu Flip Video i lustrzanek cyfrowych, a także znakować je i oglądać w jednym centralnym miejscu. Funkcja Auto-Analyzer umożliwia znakowanie najlepszych zdjęć i sekwencji wideo oraz rozpoznaje twarze na zdjęciach. Użytkownik może wysyłać zdjęcia i wideoklipy bezpośrednio na Fecebooka, łączyć je w interaktywnych albumach online oraz udostępniać je z jakością zbliżoną do DVD. Użytkownicy mogą też wykorzystywać gotowe projekty albumów fotograficznych. Z poziomu albumu można też korzystać ze wszystkich funkcji programu Photoshop Elements.

Oprogramowanie Photoshop Elements daje też użytkownikom dostęp przez internet lub urządzenia mobilne do wszystkich zdjęć i wideoklipów w serwisie Photoshop.com.

Oba programy są dostępne w polskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna pojedynczego programu to ok. 325 złotych netto. Pakiet obu programów ma kosztować 495 złotych netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adobe: nowe wersje Photoshop Elements i Premiere Elements

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl