SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Była prowadząca "Wydarzeń" Polsatu uruchamia kanał na YouTubie. Będzie mówić o AI

Była reporterka i gospodyni "Wydarzeń" Polsatu Agnieszka Mosór po rocznej przerwie wraca do mediów: ruszyła z własnym kanałem na YouTube „Diginomia - świat cyfrowego biznesu”. Z Polsatem była związana niemal ćwierć wieku, odeszła rok temu. - Nowy jest i temat: cyfrowa rewolucja, i forma, czyli media społecznościowe - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Mosór, fot. materiały prasoweArticle

Sezon pierwszy nowego cyklu poświęcony jest sztucznej inteligencji. To rozmowy z niezależnymi ekspertami AI oraz praktykami, którzy na co dzień projektują i trenują sztuczną inteligencję.

W pierwszych odcinkach występują dr Przemek Chojecki, wykładowca Oxford University, Bartek Pucek, prof. Aleksander Mądry Massachusetts Institute of Technology oraz Sylwana Kaźmierska, TOP 10 women in AI wg "Perspektyw. O konkretnych problemach we wdrażaniu AI opowiadają eksperci Snowflake oraz Schneider Electric.

 

- Gdy rok temu odchodziłam z telewizji, wiedziałam, że chcę się uczyć nowych rzeczy. Teraz nowy jest i temat: cyfrowa rewolucja, i forma – media społecznościowe. Temat okazał się fascynujący, choć wielu z nas się go boi. AI budzi strach z powodu niewiedzy; w Digonomii chcemy go oswajać w prosty, praktyczny sposób – mówi nam Agnieszka Mosór. - Zaproszeni eksperci mówią o zagrożeniach, ale też szansach, radzą jak wprowadzać zmiany, które już teraz decydują o naszej karierze zawodowej, pracy i biznesie.

Mosór w „Wydarzeniach” Polsatu jako reporterka zajmowała się ekonomią. - Niestety w tradycyjnej telewizji jest coraz mniej sztucznej inteligencji, słychać że to “za trudne, zbyt specjalistyczne, mało sensacyjne”. A przecież AI zmienia świat na naszych oczach, zmienia nasze życie, to jak można o tym nie mówić? - przekonuje dziennikarka.

Docelowo na kanale planowany jest jeden odcinek na tydzień. W najbliższych tygodniach pojawią się kolejne materiały dotyczące m.in. zarządzania danymi w biznesie, zielonej transformacji, zrównoważonego rozwoju firm i cyberbezpieczeństwa. Autorka cyklu prowadzi rozmowy na temat partnerstwa kolejnych odcinków Diginomii.

Kim jest Agnieszka Mosór

Dziennikarka pracę w Polsacie zaczęła w 1993 roku. Przez lata była reporterką „Informacji”, które w 2004 roku zmieniły nazwę na „Wydarzenia”, zajmowała się głównie sprawami politycznymi i gospodarczymi.

W latach 2006-2012 prowadziła poranne „Graffiti” w Polsat News, a w 2016 roku dołączyła do gospodarzy „Wydarzeń” - od wiosny prowadziła popołudniowe wydania, a od jesieni także główne wydania i emitowany zaraz potem cykl „Gość Wydarzeń” (przede wszystkie w weekendy), który potem zmienił się w "Wydarzenia i opinie".

Latem 2017 r. zniknęła z głównego wydania, by wrócić do niego wiosną 2018 r. W ostatnim okresie znów pojawiała się głównie w roli gospodyni "Wydarzeń" o 15.50 i rozmów emitowanych po nich. Z Polsatem pożegnała się w lipcu 2022 roku.

Dołącz do dyskusji: Była prowadząca "Wydarzeń" Polsatu uruchamia kanał na YouTubie. Będzie mówić o AI

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Redaktorek
Oj, widać że ciężko się jej podnieść i brzytwy się chwyta żeby znaleźć inną pracę. cokolwiek. ale ten pomysł z YT to niewypał.
odpowiedź
User
Bugaj
Trudno.
odpowiedź
User
Twoje imię
Siała baba mak, a to było tak: przez 25 lat tylko u jednego pracodawcy i nagle świat się załamał. Wybłagała u dawnych szefów, że "zrobi program" sama, skoro jej nie chcieli w PN. Dwie lustrzanki, montowanie na kolanach i o to jest. Ale "dawni szefowie" nie specjalnie chcieli nawet oglądać tego "pilota" przyszłych hitów antenowych i już mniej delikatnie podziękowali, mówiąc że się nie nadaje. Więc Agnieszka, rzutem na taśmie wysłała to na Youtube a do WIrtualnych "notkę prasową", że oto dawna niby gwiazda robi coś wspaniałego. Teraz siedzi i czeka...może ktoś odkryje jej talent na nowo i triumfalnie wróci przed obiektywy.
odpowiedź