SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora chce sprzedać budynek drukarni w Tychach

Trzy budynki po wygaszonej drukarni w Tychach zamierza sprzedać Agora. Spółka nie informuje, jaka jest wartość nieruchomości.

Drukarnia Agory w Tychach (fot. Google Street View) Article

- Prowadzimy normalne prace – mówi krótko Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej Agory. Jak zaznacza, w przypadku nabycia nieruchomości spółka poinformuje o tym w komunikacie. Agora nie podaje również wartości działki i budynków.

Łączna powierzchnia trzech budynków położonych przy ul. Towarowej w Tychach to niemal 19,4 tys. m kw. Ogłoszenie o wystawieniu nieruchomości na sprzedaż ukazało się we wtorkowym wydaniu „Gazety Wyborczej”.

W marcu br. Agora sprzedała nieruchomość w Pile, na której znajdowała się jej druga wygaszona drukarnia. Wartość transakcji wyniosła 14,5 mln zł.

Agora działalność drukarni w Tychach i Pile wygasiła w lipcu 2019 roku, zwalniając prawie 150 osób. Całość druku została wtedy przeniesiona do zakładu w Warszawie.

W Agorze 2,3 tys. etatów, 10 proc. więcej na pensje

Na koniec czerwca br. stałe zatrudnienie w grupie Agora wynosiło 2 287 etatów, o 46 mniej niż rok wcześniej przy wyeliminowaniu efektu obniżenia wymiaru czasu pracy od kwietnia do października ub.r.

Firma zaznaczyła, że zatrudnienie najmocniej zmalało w segmencie prasowym, natomiast wzrost nastąpił w pionie filmowo-książkowym (obejmującym głównie grupę Helios) oraz internetowym.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Nakłady grupy Agora na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze w zeszłym półroczu zwiększyły się rok do roku o 10,3 proc. do 148,7 mln zł. Wzrosły w większości segmentów biznesowych firmy.

W sprawozdaniu zwrócono uwagę, że wpływ na to miała nie tylko obniżka wynagrodzeń i wymiaru pracy w ub.r. - Dodatkowo, w pierwszej połowie 2020 r. wpływ na poziom wynagrodzeń miał brak rezerwy na plany motywacyjne w Grupie oraz zmniejszenie wysokości zmiennego elementu wynagrodzeń uzależnionego od wyników sprzedaży w związku z istotnym ograniczeniem wydatków reklamowych w Polsce - zaznaczono.

W drugim kwartale br. grupa Agora osiągnęła 201,8 mln zł skonsolidowanych przychodów sprzedażowych i 9,9 mln zł straty netto. Zarobiła więcej z reklam, kin Helios oraz sprzedaży „Gazety Wyborczej” i książek.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora chce sprzedać budynek drukarni w Tychach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Dobrze im idzie, wolny rynek zmiata piewców tego rynku i dobrze, głupich nie sieją sami się rodzą
18 3
odpowiedź
User
ede
Dobrze im idzie, wolny rynek zmiata piewców tego rynku i dobrze, głupich nie sieją sami się rodzą

Weźcie kredyt
16 3
odpowiedź
User
Husarz ONR
Wolny rynek ma zawsze rację.
15 1
odpowiedź