SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora: wynik IV kwartału ub.r. może zmaleć o 75-95 mln zł przez spadek wartości pionu druku, „Czterech Kątów” i Trader.com

Agora prognozuje, że w najbliższym czasie prawdopodobnie dokona odpisów w związku z utratą wartości aktywów pionu druku, magazynu „Cztery Kąty: i spółki Trader.com. (Polska), co może obniżyć skonsolidowany wynik operacyjny z czwartego kwartału ub.r. o 70-90 mln zł. Inne odpisy amortyzacyjne obniżą ten wynik o ok. 5 mln zł.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

W komunikacie giełdowym Agora podała, że przeprowadza obecnie testy na utratę wartości swoich aktywów w oparciu o m.in. długoterminowe prognozy finansowe poszczególnych segmentów. Wynika to z Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej.

- Prowadzone analizy wykazują prawdopodobieństwo konieczności dokonania odpisów aktualizacyjnych wartości aktywów trwałych w segmencie Druk, wartości tytułu prasowego „Cztery Kąty” oraz wartości firmy Trader.com. (Polska) Sp. z o.o., których wpływ na skonsolidowany wynik operacyjny Grupy za czwarty kwartał 2017 r. może wynieść łącznie około 70-90 mln zł, według wstępnych szacunków, możliwych do dokonania na dzień 4 stycznia 2018 r. - poinformowała Agora.

W komunikacie dodano, że firma przeprowadziła już przegląd okresów użytkowania wybranych aktywów trwałych. W konsekwencji dokona wyższe odpisy amortyzacyjne, które obniżą jej wynik operacyjny Grupy w czwartym kwartale ub.r. o ok. 5 mln zł.

Firma zaznaczyła, że „wszystkie powyższe dane są wstępnymi, niezaudytowanymi danymi szacunkowymi i mogą ulec zmianie w toku finalizowania prac nad sprawozdaniami finansowymi za 2017 rok”.

Agora sprzedała Metro TV i działki, chce wejść w gastronomię

Pod koniec 2016 roku Agora zawarła warunkowe umowy sprzedaży dwóch nieruchomości: swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł (firma zdecydowała się wynajmować tam mniejszą powierzchnię) i działki przy swojej warszawskiej siedzibie za 19 mln zł. W grudniu ub.r. poinformowała, że druga transakcja zostanie sfinalizowana do końca lutego br. Ponadto w lipcu ub.r. wystawiła na sprzedaż trójmiejską siedzibę „Gazety Wyborczej”, chce za nią otrzymać 11 mln zł

Na początku września ub.r. Discovery Polska skorzystało z opcji kupna od Agory 51 proc. udziałów spółki Green Content nadającej kanał Metro TV. Cena wyniosła 19 mln zł, a wpływ na wynik netto Agory w ub.r. - 11,4 mln zł. 49 proc. udziałów Green Content zostało przejęte od Agory przez Discovery Polska w grudniu 2016 roku za 14 mln zł.

Z końcem ub.r. Agora zakończyła wydawanie miesięcznika ogrodniczego „Magnolia” i dwumiesięcznika wnętrzarskiego „Dom & Wnętrze”, jednocześnie uruchomiła dwutygodnik dla nastolatków „Mój Spot”. Z kolei należąca do firmy spółka Helios rozmawia z dwoma menedżerami o uruchomieniu sieci lokali gastronomicznych.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa Agory zanotowała 835,1 mln zł wpływów (po spadku o 2,7 proc. w skali roku) i 7 mln zł straty netto (wobec 24,9 mln zł rok wcześniej). Znacząco zmalały przychody firmy w segmentach prasy i druku, a mocno wzrosły w pionie filmowo-książkowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora: wynik IV kwartału ub.r. może zmaleć o 75-95 mln zł przez spadek wartości pionu druku, „Czterech Kątów” i Trader.com

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Płk Fjutin
Ale jak to zmalały przychody (zwane w tekście wpływami)? Przecież dynamika liczby subskrybentów GieWu to dynamit... Jakaś pomyłka musiała zajść
odpowiedź
User
Tom
Kto gasi światło?
odpowiedź
User
Gop
Redaktorzy GW - i gdzie wasze "wyjasniamy, tlumaczymy"? Wszystkich pouczaliscie a tu taki klops..
odpowiedź