SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja Demokracja chce zablokować telewizję wRealu24. Rola: To zdecydowanie bezprawne

Kolektyw Akcja Demokracja zachęca do zgłaszania kanału wRealu24 administracji YouTube'a. Zdaniem organizacji, telewizja łamie regulamin portalu oraz polskie prawo, publikując „propagandę rosyjską, treści rasistowskie czy homofobiczne”. Marcin Rola odpowiada, że jego kanał „nie szerzy rosyjskiej propagandy”, a zachęcanie do blokowania wolnych mediów podważa konstytucyjną zasadę wolności słowa.

Marcin Rola (screen: YouTube/wRealu24)Marcin Rola (screen: YouTube/wRealu24)

Organizacja Akcja Demokracja rozpoczęła akcję, w której zachęca do zgłaszania administracji portalu YouTube kanału telewizji wRealu24 Marcina Roli. Ruch zaznacza, że kanał „regularnie publikuje propagandę rosyjską, treści rasistowskie czy homofobiczne. Łamie tym samym regulamin portalu YouTube oraz prawo w Polsce. Czas z tym skończyć i obciąć jedną z macek Putina w naszym kraju”.

Stowarzyszenie przedstawiło instrukcję, jak zgłosić kanał administracji (za „szerzenie nienawiści wobec grupy chronionej”), przedstawiło też proponowaną treść zgłoszenia.

O komentarz poprosiliśmy twórcę kanału Marcina Rolę. „Na wstępie pragniemy zaznaczyć iż telewizja wRealu24 nie szerzy rosyjskiej propagandy. Telewizja od zawsze potępia reżim totalitarny, a w kwestii relacji polsko-rosyjskiej zawsze stawia polski interes narodowy na piedestale, potępiając między innymi zależność od rosyjskich surowców” - zaznaczył w mailu.

„Dodatkowo uważamy, że regulaminy prywatnych serwisów polegające na ocenie danych treści jest subiektywna i powinna pozostawać w kwestii polskiej jurysdykcji. Tym samym pragnę zauważyć, iż w sprawie telewizji wRealu24 nie zapadło żadne orzeczenie sądu tudzież decyzja potwierdzająca wskazane przez organizacje Akcja Demokracja treści. Działalność polegająca na zachęcaniu do blokowania niezależnych mediów oceniamy jako szkodliwą dla porządku prawnego polegającego na podważaniu konstytucyjnej wolności słowa. Rozumiemy, że organizacje działające w ten sposób promują swoje działania i w ten sposób pozyskują fundusze, ale uważamy, że jest to wątpliwe moralnie i zdecydowanie bezprawne” - podkreślił Rola.

Obecnie kanał wRealu24 ma 534 tys. subskrybentów i prawie 88,7 mln wyświetleń. Kanał blokowany był już wcześniej przez samego YouTube'a, m.in. w 2019 roku.

Na początku marca polskie służby zablokowały za rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy powiązane z kanałem serwisy wRealu24.pl i wRealu24.tv. Rola mówił wtedy, że to zemsta polityczna. - Czytam o sobie, że jestem rosyjskim, żydowskim i chińskim szpiegiem. Niedługo posądzą mnie o bycie reptilianinem. Wiem, że inwigiluje mnie ABW, a ich ludzie podsłuchują moje rozmowy telefoniczne i czytają, co piszę na WhatsAppie i Signalu. I nadal nic mi nie udowodnili. Będę walczyć w sądzie o dobre imię z każdym, kto będzie mnie lub telewizję wRealu24 oskarżać o agenturę – mówił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/blokada-wrealu24-pl-kto-to-jest-marcin-rola-rosyjski-agent-oskarzenia  ##

Czytaj też: Publicysta wRealu24 skazany na 1 tys. zł grzywny za rasistowskie słowa w programie

Marcin Rola w grudniu ub.r. uruchomił platformę BanBye.pl. - Naszą misją jest patriotyzm, ochrona religii katolickiej oraz rodziny. Stąd pomysł zrzeszenia wszystkich twórców prawicowych, którzy są nagminnie uciszani przez lewicowy YouTube – mówił wtedy.

Akcja Demokracja to powstała w 2015 roku polska organizacja pozarządowa zajmująca się prowadzeniem kampanii w różnych sprawach dotyczących życia społecznego, m.in. ochrony środowiska czy antyfaszystowskich.

Dołącz do dyskusji: Akcja Demokracja chce zablokować telewizję wRealu24. Rola: To zdecydowanie bezprawne

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aron
To takie demokratyczne kontrolować to co ludzie oglądają ...
odpowiedź
User
Trafił
Trafił swój na swego. Akcja Demokracja, czyli niemiecka agentura wpływu i wRealu24 TV, czyli rosyjska agentura wpływu.
odpowiedź
User
EWA BRAUN
Świetna akcja, popieram!
odpowiedź