SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Algorytm Toshiby szybszy od superkomputerów. Analizy finansowe w kilka mikrosekund

Japoński koncern Toshiba opracował algorytm o nazwie Simulated Bifurcation Algorithm, który ma wykonywać niektóre obliczenia szybciej niż najbardziej zaawansowane obecnie superkomputery. Rozwiązanie pozwala na przeprowadzenie niektórych analiz finansowych w czasie kilku mikrosekund z wykorzystaniem zwykłego komputera PC. W przyszłości algorytm ma znaleźć zastosowanie także w innych dziedzinach niż finanse.

Article

Jak informują azjatyckie media (m.in. South China Morning Post) opracowany przez inżynierów Toshiby algorytm Simulated Bifurcation Algorithm wykorzystuje do wykonywania operacji i analiz metodę obliczeń kwantowych.

Szybszy od superkomputera

Toshiba zapowiada, że stworzony przez tę firmę algorytm jest sprawniejszy od funkcjonujących dzisiaj superkomputerów, przynajmniej w zastosowaniach analityki finansowej.

Japoński koncern podaje przykład, w którym Simulated Bifurcation Algorithm w trakcie wewnętrznych testów przewidział prawidłowo możliwość arbitrażu walutowego w czasie kilku mikrosekund. Na marzec 2021 r. przewidziano pierwsze próby wykorzystania algorytmu w codziennych zastosowaniach.

Nie tylko finanse

Toshiba podkreśla, że choć jego algorytm opiera się na rozwiązaniach kwantowych, to nie potrzebuje do działania komputera kwantowego. Rozwiązanie może funkcjonować w zwykłym komputerze PC (np. serwerze), co w znacznym stopniu przybliża wykorzystanie algorytmu przez użytkowników.

Japoński koncern przyznaje, że w przyszłości Simulated Bifurcation Algorithm może być wykorzystywany w różnych dziedzinach, nie tylko do obliczeń finansowych. Firma zapowiedziała że będzie poszukiwać odpowiednich partnerów, nie wiadomo jednak kiedy pojawią się komercyjne zastosowania algorytmu.

Dołącz do dyskusji: Algorytm Toshiby szybszy od superkomputerów. Analizy finansowe w kilka mikrosekund

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl