SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alicja Kornasiewicz nowym prezesem Banku Pekao SA

Rada Nadzorcza Banku Pekao SA wybrała Alicję Kornasiewicz na prezesa, poinformował bank we wtorek. Nowa prezes obejmie funkcję po uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie.

Alicja Kornasiewicz nowym prezesem Banku Pekao SA

"(…) zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej, która wejdzie w życie w dniu 15 lutego 2010, Pani Alicja Kornasiewicz została powołana na Prezesa Zarządu Banku na bieżącą, wspólną kadencję Zarządu Banku. Powołanie jest skuteczne z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie. Do chwili uzyskania wyżej wymienionej zgody, Pani Alicja Kornasiewicz została powołana w dniu 15 lutego 2010 na Członka Zarządu Banku pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu Banku" - czytamy w komunikacie.

Bank podał, że do dnia 14 lutego 2010 roku obowiązki prezesa zarządu banku będzie pełnił wiceprezes Luigi Lovaglio.

Obecnie Alicja Kornasiewicz pełni funkcję prezesa zarządu UniCredit CAIB Poland SA. Od września 2008 r. zarządza również UniCredit CAIB AG w Austrii. Jest także odpowiedzialna za bankowość inwestycyjną Grupy UniCredit w regionie Europy Środkowo- Wschodniej oraz pełni funkcję Członka Komitetu Wykonawczego UniCredit Markets and Investment Banking.

Nowa prezes w okresie 1993-1997 pracowała w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, początkowo w Londynie jako Senior Banker, a następnie w Warszawie jako Dyrektor Przedstawicielstwa Banku na Polskę.

W latach 1997-2000 zajmowała stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W latach 1998-1999 była Przewodniczącą Rady Nadzorczej Banku Pekao SA.

Od listopada 2001r. do czerwca 2008r. była Przewodniczącą Rady Nadzorczej Banku BPH SA.

Poprzedni prezes Jan Krzysztof Bielecki, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska ze skutkiem na dzień 11 stycznia 2010 roku. Nie ujawniono powodów rezygnacji prezesa, która została złożona na kilka miesięcy przed upływem kadencji całego zarządu.

Bielecki był prezesem banku od 1 października 2003 r., a zastąpił na tym stanowisku Marię Wiśniewską.

Obecnie fundusze własne Pekao SA przekraczają 15 mld zł, plasując tym samym bank na pierwszej pozycji w sektorze, a aktywa wynoszą ponad 127 mld zł i są niższe tylko od sumy bilansowej PKO BP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alicja Kornasiewicz nowym prezesem Banku Pekao SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl