SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na Allegro wyższe koszty przesyłek do Paczkomatów i punktów DPD

Od początku listopada wzrośnie opłata pobierana na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W przypadku sprzedawców z kontem zwykłym, którzy wystawiają oferty na Allegro Lokalnie, opłata za wysyłkę do Paczkomatów InPostu wzrośnie z 8,99 do 9,99 zł.

- Nie musisz nic robić. Automatycznie zaktualizujemy cenę dostawy Allegro Paczkomaty InPost w trwających ogłoszeniach, w których ją udostępniasz - niezależnie od tego, kiedy zostały wystawione - zapewniono w komunikacie dla sprzedawców. - Aktualizację rozpoczniemy 1 listopada o północy. Może ona potrwać kilka godzin, dlatego w jej trakcie będziemy naliczać opłatę za dostawę zgodnie ze stawką, która będzie w ogłoszeniu w momencie płatności przez kupującego - zaznaczono.

Przy ofertach, w których cena dostawy do Paczkomatów InPostu wynosi do 8,98 zł, nie zostanie ona automatycznie zmieniona na 9,99 zł, natomiast po 1 listopada Allegro będzie pobierać od sprzedających wyższą kwotę.

W ofertach na Allegro wystawianych przez sprzedawców firmowych opłata za dostawę Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup wzrośnie z 8,99 do 9,99 zł. Tę stawkę sprzedawcy rozliczają poprzez Allegro Standard, jest ona dołączona do comiesięcznej faktury za usługi platformy.

Już od 20 października sprzedawcy w swoich ofertach będą mogli ustawiać kwotę do 9,99 zł za dostawę Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup.

Ponadto od początku listopada wzrosną opłaty pobierane od sprzedawców za usługi dodatkowe przy dostawach metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! W komunikacie dla sprzedawców Allegro zaznaczyło, że „wynika to ze zmian, które wprowadzi firma InPost”.

Trzy tygodnie temu Allegro poinformowało, że od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej będą płacili dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Rafał Brzoska, szef i mniejszościowy akcjonariusz InPostu, już na początku maja zapowiedział, że jesienią firma podniesie opłaty w ramach umowy z Allegro. - Przypomnę, że przez dwa lata, również jako element tego 7-letniego kontraktu, Allegro, mimo że cała reszta rynku miała wzrost cen, unikało tej podwyżki. W listopadzie nastąpi dwucyfrowa, patrząc na obecne poziomy inflacji, podwyżka dla naszego głównego partnera - opisał.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegnał się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejął Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

W pierwszej połowie br. grupa Allegro przy wzroście wpływów o 18,8 proc. do 2,99 mld zł zanotowała wzrost wydatków operacyjnych o 41,2 proc., głównie wskutek o połowę wyższych kosztów dostaw. Rentowność obniżyły straty przejętych w kwietniu br. Mall Group i WE|DO CZ, w konsekwencji w drugim kwartale br. wynik netto grupy Allegro zmalał rok do roku z 259,9 mln zł zysku do 63,5 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Na Allegro wyższe koszty przesyłek do Paczkomatów i punktów DPD

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marecki
w sumie nic dziwnego, wszędzie koszty rosną to i tu
odpowiedź
User
Kapsalon
No cóż, można się było tego spodziewać. I tak te podwyżki nie są jakieś zabójcze
odpowiedź
User
Alleks
Wiadomo było, że jak idzie wszystko do góry to tu też do tego dojdzie, ale faktycznie jakieś wysokie na szczęście nie są, czyli tak z rozsądkiem bym powiedział
odpowiedź