SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na Allegro wyższe koszty przesyłek do Paczkomatów i punktów DPD

Od początku listopada wzrośnie opłata pobierana na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Article

W przypadku sprzedawców z kontem zwykłym, którzy wystawiają oferty na Allegro Lokalnie, opłata za wysyłkę do Paczkomatów InPostu wzrośnie z 8,99 do 9,99 zł.

- Nie musisz nic robić. Automatycznie zaktualizujemy cenę dostawy Allegro Paczkomaty InPost w trwających ogłoszeniach, w których ją udostępniasz - niezależnie od tego, kiedy zostały wystawione - zapewniono w komunikacie dla sprzedawców. - Aktualizację rozpoczniemy 1 listopada o północy. Może ona potrwać kilka godzin, dlatego w jej trakcie będziemy naliczać opłatę za dostawę zgodnie ze stawką, która będzie w ogłoszeniu w momencie płatności przez kupującego - zaznaczono.

Przy ofertach, w których cena dostawy do Paczkomatów InPostu wynosi do 8,98 zł, nie zostanie ona automatycznie zmieniona na 9,99 zł, natomiast po 1 listopada Allegro będzie pobierać od sprzedających wyższą kwotę.

W ofertach na Allegro wystawianych przez sprzedawców firmowych opłata za dostawę Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup wzrośnie z 8,99 do 9,99 zł. Tę stawkę sprzedawcy rozliczają poprzez Allegro Standard, jest ona dołączona do comiesięcznej faktury za usługi platformy.

Już od 20 października sprzedawcy w swoich ofertach będą mogli ustawiać kwotę do 9,99 zł za dostawę Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup.

Ponadto od początku listopada wzrosną opłaty pobierane od sprzedawców za usługi dodatkowe przy dostawach metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! W komunikacie dla sprzedawców Allegro zaznaczyło, że „wynika to ze zmian, które wprowadzi firma InPost”.

Trzy tygodnie temu Allegro poinformowało, że od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej będą płacili dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Rafał Brzoska, szef i mniejszościowy akcjonariusz InPostu, już na początku maja zapowiedział, że jesienią firma podniesie opłaty w ramach umowy z Allegro. - Przypomnę, że przez dwa lata, również jako element tego 7-letniego kontraktu, Allegro, mimo że cała reszta rynku miała wzrost cen, unikało tej podwyżki. W listopadzie nastąpi dwucyfrowa, patrząc na obecne poziomy inflacji, podwyżka dla naszego głównego partnera - opisał.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegnał się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejął Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

W pierwszej połowie br. grupa Allegro przy wzroście wpływów o 18,8 proc. do 2,99 mld zł zanotowała wzrost wydatków operacyjnych o 41,2 proc., głównie wskutek o połowę wyższych kosztów dostaw. Rentowność obniżyły straty przejętych w kwietniu br. Mall Group i WE|DO CZ, w konsekwencji w drugim kwartale br. wynik netto grupy Allegro zmalał rok do roku z 259,9 mln zł zysku do 63,5 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Na Allegro wyższe koszty przesyłek do Paczkomatów i punktów DPD

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marecki
w sumie nic dziwnego, wszędzie koszty rosną to i tu
0 0
odpowiedź
User
Kapsalon
No cóż, można się było tego spodziewać. I tak te podwyżki nie są jakieś zabójcze
0 0
odpowiedź
User
Alleks
Wiadomo było, że jak idzie wszystko do góry to tu też do tego dojdzie, ale faktycznie jakieś wysokie na szczęście nie są, czyli tak z rozsądkiem bym powiedział
0 0
odpowiedź