SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro na dłużej łączy siły z Orlen Paczka

Ruch podpisał umowę z Allegro dotyczącą dostaw zakupów z platformy, współpraca ma potrwać do 2030 roku. logo Allegro będzie umieszczane na automatach Orlen Paczka.

fot. materialy prasowe fot. materialy prasowe

W ramach nowej umowy Ruch będzie zajmował się dostawami zakupów z Allegro do dwóch sieci punktów odbioru:
- automatów paczkowych i punktów odbioru Orlen Paczka,
- automatów paczkowych i punktów odbioru Allegro One (One Box i One Point).

W komunikacie Allegro zaznaczono, że Ruch zobowiązał się do dostarczenia określonej liczby paczek. Warunki techniczne dostaw do sieci Allegro One zostaną uzgodnione osobno.

Umowa Ruchu z Allegro do 2030 r.

Ceny płacone przez Allegro nie zmienią się do końca br., natomiast potem będą aktualizowane w styczniu każdego kolejnego roku, zgodnie ze wzorem zapisanym w umowie. Wzór ten opiera się na zmianach czynników makroekonomicznych: stopy inflacji, przeciętnego wynagrodzenia i cen oleju napędowego.

CZYTAJ TEŻ: Kredyty z Allegro Pay się nie skończą. Współpraca z nowym bankiem

Umowę zawarto do końca 2030 roku z 12-miesięcznym okresem wypowiedzenia, przy czym wypowiedzenie nie jest możliwe wcześniej niż po 36 miesięcy od jej podpisania.

- Od 2025 roku umowa przewiduje rabaty, dopłaty oraz możliwość wcześniejszego rozwiązania w przypadku znaczących rozbieżności pomiędzy deklarowanymi a rzeczywistymi wolumenami lub gorszymi wynikami jakościowymi. Ruch S.A. zobowiązany jest do utrzymania określonego poziomu wydajności i poziomu usług przez okres obowiązywania Umowy i dalszy rozwój sieci APM (automatów paczkowych - przyp.) w Polsce - opisano.

Firmy w ramach umowy zobowiązały się do dalszej współpracy w zakresie rozwoju nowych usług i identyfikowania synergii operacyjnych, a także świadczenia wzajemnych usług marketingowych, m.in. umieszczania logo Allegro na automatach Orlen Paczka.

Ile automatów mają Allegro i Orlen Paczka

Jak już informowaliśmy, na koniec ub.r. w ramach usługi Orlen Paczka na koniec ub.r. działało 4 277 automatów paczkowych, wobec 1 847 rok wcześniej. Natomiast Allegro na koniec grudnia miało 3,5 tys. swoich automatów, dostarczono do nich prawie trzy razy paczek więcej niż przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: W Allegro ubyło ponad tysiąc pracowników. Pensje w górę, 10 mln zł dla prezesa

Ruch z Allegro współpracuje od roku obrotowego 2017/2018. Allegro podkreśla w komunikacie, że nowa umowa wpisuje się w jego działania „mające na celu skalowanie i dywersyfikację sieci APM i PUDO poprzez poszerzanie współpracy z partnerami logistycznymi oraz zwiększanie wykorzystania własnej sieci APM”.

Allegro od lat ma umowę z InPostem dotyczącą dostaw zakupów z platformy, m.in. w ramach usługi Allegro Smart! W listopadzie 2020 roku kontrakt podpisano na dalsze 7 lat, podwyżki opłat dla operatora logistycznego mogą być w nim wprowadzane co rok. InPost zdecydował się na podniesienie stawek w ostatnich dwóch latach. W konsekwencji Allegro w listopadzie i grudniu ub.r. za dostawy realizowane przez InPost płaciło 12,8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. W lutym br. zanotowało 18,67 mln użytkowników, z których każdy spędził tam średnio 2 godziny i 37 sekund (według badania Mediapanel).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. grupa Allegro, do której oprócz Allegro należą m.in. Ceneo, eBilet i kupione dwa lata temu Grupa Mall, osiągnęła wzrost przychodów o 13,1 proc. do 10,18 mld zł, zysku EBITDA z 2 do 2,41 mld zł i wyniku netto z 1,92 mld zł straty do 284,1 mln zł zysku. Na koniec ub.r. na platformach firmy aktywnych było 19,6 mln sprzedawców, wobec 14,1 mln rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Allegro na dłużej łączy siły z Orlen Paczka

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanie
Dlaczego Poczta Polska nie potrafi stworzyć swoich „paczkomatów”?
4 1
odpowiedź
User
2edw
a co łysolek się dalej stawia ?? łomena tania nie jest
0 0
odpowiedź
User
23e23e3
Dlaczego Poczta Polska nie potrafi stworzyć swoich „paczkomatów”?

przecież są, ale ich liczba jest gorzej niż marna
1 0
odpowiedź