SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Altice z kolejnym przejęciem na rynku amerykańskim: Cablevision za 17,7 mld dolarów

Mieszczący się w Holandii koncern telekomunikacyjny Altice kupił za kwotę 17,7 mld dolarów amerykańskiego operatora kablowego Cablevision. Wcześniej Altice przegrał wyścig do zakupu Time Warner Cable z firmą Charter Communications.

fot. Shutterstock.com Article

W maju br. Altice nie udało się kupić Time Warner Cable, który ostatecznie został sprzedany za prawie 79 mld dol. firmie Charter Communications. Holenderska firma weszła jednak na amerykański rynek kablowy w tym samym miesiącu, przejmując za kwotę ponad 9 mld dol. firmę Suddenlink Communications.

Teraz Altice zamierza kontynuować ekspansję w USA, czego dowodem jest zakup Cablevision, piątego co do wielkości operatora kablowego w Stanach Zjednoczonych oferującego usługi płatnej telewizji, internetu i telefonii komórkowej. Wartość transakcji oszacowano na 17,7 mld dol. w gotówce oraz akcjach.

- Umowa z Cablevision to już nasza druga akwizycja w segmencie kablowym w USA i kolejny krok w większe zaangażowanie na amerykańskim rynku - podkreślił w komunikacie Dexter Goei, CEO Altice. - Trzeba pamiętać, że Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej dynamicznych rynków telekomunikacyjnych na świecie, a możliwości które oferuje dla biznesu są wręcz nieograniczone. Dlatego będziemy nadal poszukiwać interesujących ofert, które pozwolą nam jeszcze bardziej zaangażować się w USA.

Zakończenie transakcji przejęcia Cablevision przez Altice spodziewane jest w pierwszej połowie 2016 r. Koncern telekomunikacyjno-medialny Altice został założony przez Francuza Patricka Drahi. Firma działa obecnie w Zachodniej Europie, Izraelu, na Wyspach Karaibskich, Dominikanie, a ostatnio również w USA. We Francji Altice jest drugim co do wielkości (po Orange) operatorem telekomunikacyjnym. Obecnie wartość Altice jest oceniana na ok. 34 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Altice z kolejnym przejęciem na rynku amerykańskim: Cablevision za 17,7 mld dolarów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tak to się robi w Gdyni - dobry temat dla CBA, CBŚ lub Policji
Tymczasem w Polsce buduje się sieci kablowe inaczej czyli: powstaje mała firma i uzyskuje dofinasowanie z UE na budowę infrastruktury, łączy optycznych itd. itd. następnie po uzyskaniu funduszy i wybudowaniu jakieś niewielkiej ilości przyłączy zostaje nieoczekiwanie przejęta przez dużego operatora.
8 8
odpowiedź