SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Analitycy: Agora mogła mieć od 4,4 mln zł straty do 14,3 mln zł zysku w II kw.

Wynik netto spółki medialnej Agora w II kw. mógł kształtować sie na poziomie od 4,4 mln zł straty do 14,3 mln zł zysku, wynika z prognoz analityków ankietowanych przez agencję ISB. Średnia ich prognoz kształtuje się na poziomie 2,3 mln zł zysku wobec 21,7 mln zł zysku przed rokiem.

Analitycy: Agora mogła mieć od 4,4 mln zł straty do 14,3 mln zł zysku w II kw.

Agora poda wyniki za II kw. w piątek, 10 sierpnia, przed rozpoczęciem sesji na GPW.

Analitycy z pięciu domów maklerskich uwzględnionych w prognozie spodziewają się, że Agora w II kw. zanotuje przychody na poziomie od 270 do 305 mln zł wobec 319 mln zł przed rokiem. Konsensus wynosi 284 mln zł.

"Zakładamy, że II kw. 12 był kolejnym bardzo trudnym okresem dla Agory. Szczególnym rozczarowaniem mogą być dane segmentu Helios. Frekwencja w Polsce w II kwartale była wyjątkowo niska, a dodatkowo zanotowano mniejszy udział filmów 3D w ogóle sprzedaży" - czytamy w raporcie BDM. Natomiast analitycy DM IDMSA zwracają uwagę na złą kondycję całego rynku reklamy w II kw.

Na poziomie operacyjnym (EBIT) spółka mogła zanotować od 2,9 mln zł straty do 21,2 mln zł zysku wobec 26,4 mln zł zysku przed rokiem. Konsensus wynosi 4,5 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • Agora
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Analitycy: Agora mogła mieć od 4,4 mln zł straty do 14,3 mln zł zysku w II kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl