SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Antyradio może przejąć nadajniki Radia ZET Chilli. Jest zgoda KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że Antyradio może przejąć częstotliwości użytkowane obecnie przez sieć Radia ZET Chilli. Nadawca planuje przeprowadzić tę zmianę jesienią tego roku.

Article

Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotycząca zmiany nazw stacji Radia ZET Chilli nadających w 12 miastach na Antyradio zapadła na wtorkowym posiedzeniu KRRiT. Napisał o tym Presserwis, a sam regulator nie chce oficjalnie wypowiadać się na temat szczegółów tej decyzji.

- Krajowa Rada podjęła uchwały dotyczące zmian w koncesjach . Wnioski nadawcy są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. Decyzje są w trakcie przygotowywania - informuje nas lakonicznie Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT.

Po zmianach Antyradio, grające muzykę rockową, obecne teraz w trzech miastach, nadawać będzie aż w 13 miastach (w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze). Natomiast zasięg Radia ZET Chilli, prezentującego muzykę jazzową czy chillout, stopnieje z 13 do trzech lokalizacji (pozostanie ono w Warszawie, Krakowie i Katowicach).

Eurozet nie komentuje sprawy zamiany Radia ZET Chilli w Antyradio. Nieoficjalnie wiadomo, że nadawca ten dostrzegł, iż większy potencjał niż jazz czy chillout ma obecnie muzyka rockowa i stąd wynika jego decyzja.

W grudniu ub.r. grająca ten ostatni gatunek muzyczny sieć Eska Rock została zlikwidowana (stacja nadaje jedynie w Warszawie, jej pozostałe częstotliwości zajęło Vox FM - więcej na ten temat).

Lukę na rynku jako pierwsza wykorzystała Grupa Radiowa Agory, która w lutym br. w stację rockową Rock Radio przekształciła Radio Roxy, grające wcześniej muzykę alternatywną (dowiedz się więcej). Rozgłośnia ta nadaje w siedmiu miastach (Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Opolu i Bydgoszczy). Z danych Radio Track wynika, że w II kwartale br. miała 0,5 proc. udziału w rynku, o 0,1 pkt. proc. więcej niż rok wcześniej, gdy nadawała pod nazwą Radio Roxy.

Z kolei udział Radia ZET Chilli w rynku radiowym w II kwartale br. wyniósł 0,5 proc., podczas gdy rok wcześniej było to 0,4 proc., a Antyradio miało w tym okresie 0,6 proc. udziału (rok wcześniej 0,5 proc).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antyradio może przejąć nadajniki Radia ZET Chilli. Jest zgoda KRRiT

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zetgold
Upadek
17 15
odpowiedź
User
konmak
jedyne radio którego słuchałem :(. Zostaje PIN albo klasyka...
18 12
odpowiedź
User
K.
PIN? Chyba dawno tego radia nie słuchałeś.
21 8
odpowiedź
User
bn
Szmira totalna!
Koniec radia PiN, Chilli ZET. Dobrze, że ostało się RMF Classic. Ostatnie radio, którego można posłuchać.
16 10
odpowiedź
User
swordfish
PIN obecnie gra jak ESKA. Smooth jazz tylko czasem jest przemycany przez Ulewicza lub Sobesto w audycjach wieczornych.
Ostatnim radiem w Polsce, kóre gra przez cały dzień smooth jazz & chill out to jest wrocławskie Radio RAM.
20 9
odpowiedź