SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apetyt na radio i Internet

Fundusz The Baring Central European Fund zamierza za dwa, trzy lata zakończyć inwestycję w CR Media. Liczy, że do tego czasu grupa wzmocni swoją pozycję na rynku radiowym i w Internecie

- Chcemy uczestniczyć w konsolidacji radiowego rynku w Polsce. Możemy stworzyć ciekawą grupę radiową z maksymalnie dwoma rodzajami wyspecjalizowanych stacji i jedną uniwersalną, skierowaną do szerokiej grupy słuchaczy - zapowiada "Rzeczpospolitej "Jacek Pogonowski, prezes Baring Corelius Private Equity, która zarządza funduszem inwestycyjnym The Baring Central European Fund. Fundusz od 2001 r. ma 49,9 proc. akcji CR Media, spółki, która zarządza grupą medialną założoną przez Jana Ryszarda Wojciechowskiego.

Poprzez swą firmę zależną Ad.point, grupa od czterech lat rozwija sieć 13 lokalnych stacji radiowych. Ubiegły rok był pierwszym, który Ad.point zakończyła z niewielkim zyskiem netto, przy 13,3 mln zł przychodów (ponad 15 proc. więcej niż w 2003 r.). Teraz chce powiększyć swą grupę radiową o związaną z Kościołem sieć 21 diecezjalnych rozgłośni Radia Plus - czytamy w  "Rzeczpospolitej".

- Dwa rodzaje wyspecjalizowanych stacji Ad.point już rozwija. Jedna rockowa, powstała w oparciu o Radio 94 w Warszawie, a druga to Radio Planeta z muzyką typu dance. Radiem uniwersalnym, dla szerszej grupy słuchaczy, mogłaby zostać sieć Plusa - wyjaśnia "Rz" Jacek Pogonowski.

Fundusz liczy też na rozwój internetowych inwestycji grupy CR Media, m.in poprzez jej spółkę zależną Ad.net - zajmującą się sprzedażą powierzchni reklamowych w niezależnych witrynach internetowych.

Jak ocenia Jacek Pogonowski, w ciągu najbliższych 2 - 3 lat grupa CR Media powinna się rozwinąć na tyle, że będzie można wprowadzić ją na giełdę albo pozyskać dla niej inwestora strategicznego. - Przewidujemy, że następne finansowanie zapewnią już więksi gracze - dodaje. Dla The Baring Central European Fund, średni okres inwestycji wynosi 3 - 5 lat.

W tym roku fundusz, zaangażowany w 5 firm w naszym regionie, chce zakończyć swój pierwszy projekt w Polsce - trwającą od 1999 r. inwestycję w giełdową Poligrafię.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apetyt na radio i Internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl