SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple testuje składane smartfony. Kluczowe wytrzymałość ekranu i konstrukcji

Apple jest w trakcie zaawansowanych testów nowych modeli składanych smartfonów. Na warsztacie są dwie różne koncepcje budowy tych urządzeń, a próby są prowadzone pod kątem wytrzymałości składanych ekranów oraz całej konstrukcji.

Smartfony ze składanymi ekranami nie są już dzisiaj na rynku sensacją. Swoje propozycje w tym segmencie wprowadziły m.in. koncerny Samsung w postaci Galaxy Z Fold 2, jak i Huawei, który ma w portfolio model Mate Xs.

Na razie jednak składane smartfony ze względu na swoje wysokie ceny są kierowane głównie do zamożnych entuzjastów nowych technologii mobilnych i stanowią margines sprzedaży w segmencie telefonów.

Czytaj także: 72 proc. iPhone'ów na najnowszym iOS, gorzej z iPadami i iPadOS

Apple testuje składane smartfony

Teraz w internecie pojawiły się informacje, że w przyszłości własną propozycję składanego smartfona może przedstawić także Apple, producent iPhone’ów.

Według nieoficjalnych doniesień w jednej z fabryk w Chinach Apple prowadzi zaawansowane testy składanych smartfonów. Na warsztacie inżynierów mają być dwie różne koncepcje takiego urządzenia.

Pierwszy z projektów przewiduje smartfon złożony z dwóch osobnych ekranów, które będą się składać ze sobą za pośrednictwem odpowiednich zawiasów.

Drugi prototyp przewiduje zastosowanie jednego elastycznego wyświetlacza, który będzie się składał w połowie, podobnie jak ma to miejsce w smartfonach Samsunga czy Huawei. W tej koncepcji Apple ma wykorzystywać zginany ekran OLED pochodzący od Samsunga.

Prowadzone obecnie testy mają przede wszystkim sprawdzić wytrzymałość ekranów i pozostałych elementów konstrukcji. To istotny element, bowiem sceptycy składanych smartfonów wyrażają m.in. poważne obawy o niezawodność i czas bezawaryjnej pracy składanych urządzeń.

Czytaj także: Apple blokuje domyślne śledzenie naszych działań w internecie. Oczekiwanie na podobny ruch w Androidzie

Na razie nie ma żadnych informacji o tym, kiedy Apple mógłby przedstawić własny model składanego smartfona. Według ostrożnych prognoz mogłoby to nastąpić w 2022 lub 2023 r.

W zakończonym 26 września 2020 r. IV kwartale roku finansowego 2020, Apple zanotowało przychód w wysokości 64,7 miliarda dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej (64,04 mld USD). Zysk netto zmalał w ujęciu rocznym z 13,69 mld dolarów do 12,67 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Apple testuje składane smartfony. Kluczowe wytrzymałość ekranu i konstrukcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl