SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple z programem dla deweloperów

Ask Apple to nowy projekt firmy Apple, dzięki któremu uczestniczący w nim deweloperzy mogą zadawać pytania, m.in. dotyczące najnowszych wersji czy funkcji. Program ma mieć stały charakter, a jego pierwsza runda odbędzie się w drugiej połowie października.

Apple w środę ogłosiło start programu Ask Apple – serii interaktywnych sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) dla deweloperów. Uczestnicy programu będą mogli zadawać pytania m.in. na temat testowania najnowszych wersji beta, wdrażania nowych i zaktualizowanych struktur programowych przedstawionych na Worldwide Developers Conference, przejścia na język Swift, interfejsu SwiftUI i ułatwienia dostępu, stosowania nowych funkcji czy przygotowywania aplikacji na nowe wersje systemu operacyjnego i generacje sprzętu.

Ask Apple ma umożliwić uczestnikom kierowanie pytań bezpośrednio do członków zespołu Apple w ramach sesji Q&A na platformie Slack bądź podczas indywidualnych konsultacji.

Program Ask Apple ma mieć stały charakter. Pierwsza runda sesji odbędzie się w dniach 17-21 października. Udział w sesjach jest bezpłatny, możliwość rejestracji mają wszyscy uczestnicy Apple Developer Program i Apple Developer Enterprise Program.

1,8 mln aplikacji w App Store

Ask Apple nawiązuje do innych programów, takich jak Tech Talks i Meet with App Store Experts, w ramach których w minionym roku zaoferowano deweloperom ponad 200 prezentacji na żywo i tysiące godzin konsultacji.

„Wsłuchaliśmy się w opinie deweloperów z całego świata na temat najlepszych dla nich form pomocy w tworzeniu innowacyjnych aplikacji. Dostrzegliśmy duże zainteresowanie wsparciem indywidualnym i rozmowami z ekspertami Apple. Nasz zespół konsekwentnie dba o coraz lepsze wsparcie dla różnorodnej, międzynarodowej społeczności deweloperów i cieszymy się, mogąc zaproponować Ask Apple jako kolejną formę takiej pomocy” - powiedziała Susan Prescott, wiceprezeska Apple w pionach Worldwide Developer Relations i Enterprise and Education Marketing.

W serwisie App Store jest obecnie 1,8 miliona aplikacji. Jak podaje Apple, każdego tygodnia sklep odwiedza pół miliarda osób z całego świata. Niedawno z App Store usunięto aplikacje rosyjskich Vkontakte i Mail.ru.

Apple od 5 października podniósł o ok. 20 proc. ceny aplikacji i zakupów w aplikacjach w App Store m.in. w Polsce.

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów, które zanotowały nowe minima w 2022 roku. Liderem zniżek był Apple, którego akcje straciły na wartości prawie 6 proc.

Dołącz do dyskusji: Apple z programem dla deweloperów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl