SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Axel Springer z większymi przychodami i zyskiem, segment cyfrowy motorem wzrostów

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2017 roku koncern Axel Springer zanotował wzrost przychodów o 7 procent, a zysk przed opodatkowaniem zamknął się kwotą ponad 473 milionów euro. Z górą 70 procent przychodów wygenerował u wydawcy segment cyfrowy.

Article

W komunikacie Axel Springer podał, że od stycznia do końca września br. przychody spółki przekroczyły kwotę 2,55 mld euro, co oznacza wzrost o 7 proc. w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego.

W omawianym okresie segment cyfrowy Axel Springer był odpowiedzialny za 70,6 proc. przychodów i zanotował organiczny wzrost na poziomie 11,7 proc.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy br. wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) osiągnął ponad 473,4 mln euro i był wyższy rok do roku o 13 proc.

Także po stronie zysków dużą rolę odegrał obszar cyfrowy niemieckiego wydawnictwa. Zgodnie z raportem wygenerował on kwotę 408 mln euro, która była wyższa o 24,4 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Axel Springer z większymi przychodami i zyskiem, segment cyfrowy motorem wzrostów

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krytyk
A co ze zwolnieniem? Same sukcesy, większe zyski i coraz mniej ludzi. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Segment biznes, moto...
11 9
odpowiedź
User
mowiejakjest
W Polsce nadal popularne jest czytanie szwabskiej propagandy. Przypomnę Polakom że od ponad 300 lat niemcy usiłują unicestwić naród polski po przez liczne ataki na nasz kraj oraz wywożenie z niego naszej własności. Przypomnę również że niemieccy zbrodniarze ostatnio podczas manewrów wojskowych ćwiczyli atak na Polskę. Polacy może już najwyższy czas się opamiętać i przejrzeć na oczy?
11 11
odpowiedź