SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BNP Paribas zachęca szkoły do nadawania kobiecych patronatów w kampanii "Gdzie są nasze Patronki?"

W Dzień Kobiet bank BNP Paribas wystartował z kampanią "Gdzie są nasze Patronki?", w którym zachęca szkoły do przyjmowania nazwisk patronek, jednocześnie przybliżając losy niezwykłych kobiet. Kampanię promująca akcję przygotowały VMLY&R Poland i Havas Media.

Article

Według statystyk aż 90 proc. patronów polskich szkół to mężczyźni. Bank BNP Paribas chce to zmienić, w związku z czym 8 marca rozpoczął program „Gdzie są nasze Patronki?”. Placówki, które wezmą udział w akcji, będą miały szansę na przystąpienie do konkursu i powalczenie o grant.

- Kobiety to przecież połowa tego świata, a mimo tego ich osiągnięcia są nadal pomijane. Tym razem naszą uwagę przykuła zauważalna dysproporcja płci patronów i patronek szkół podstawowych oraz średnich w Polsce. Dlatego w najnowszej inicjatywie chcemy zwrócić uwagę właśnie na te kwestie, a ponieważ role społeczne są kształtowane już od najmłodszych lat, to edukacja na temat roli kobiet w biznesie, nauce czy kulturze, jest naszym zdaniem szczególnie ważna - komentuje Agnieszka Konarzewska, dyrektorka departamentu komunikacji marketingowej w Banku BNP Paribas.

"Gdzie są nasze Patronki?"

Inicjatywa Banku BNP Paribas skierowana jest do prawie 11 tysięcy placówek edukacyjnych w kraju, które nie mają jeszcze patrona. Projekt ma na celu zachęcić uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcje szkół do obsadzenia w roli patronki jednej z wyjątkowych kobiet.

Na potrzeby akcji stworzono serwis patronki.pl. Szkoły znajdą tam informacje, jak przeprowadzić proces nadania patronki, przydatne dokumenty czy materiały edukacyjne i wypowiedzi ekspertów. Na stronie znalazły się w nim również sylwetki kobiet, które mogą zostać patronkami.

Do programu można zgłaszać się na stronie patronki.pl. Zgłosić mogą się szkoły, które chciałaby mieć patronkę. Każda placówka, która weźmie udział w naborze, będzie mogła też starać się o grant na promocję nowej patronki. O jego przyznaniu dla szkoły zdecyduje specjalna komisja.

Do objęcia opieką merytoryczną zaproszono Annę Kowalczyk, dziennikarkę, autorkę bestsellera „Brakująca połowa dziejów: krótka historia kobiet na ziemiach polskich”.

W ramach działań promujących inicjatywę i zachęcających do zgłaszania szkół, będą wykorzystywane różne aktywności w mediach. Działania reklamowe wspierają również influencerzy, m.in. Agnieszka Jankowiak-Maik, czyli „Babka od Histy”, która na potrzeby kampanii przygotuje gotowe scenariusze lekcji o kobietach w historii czy Joanna Okuniewska, autorka popularnego podcastu „Tu Okuniewska”.

Ideę komunikacyjną oraz działania ATL i digital przygotowała agencja VMLY&R Poland. Za zakup mediów odpowiada Havas Media.

Dołącz do dyskusji: BNP Paribas zachęca szkoły do nadawania kobiecych patronatów w kampanii "Gdzie są nasze Patronki?"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media Expert
Pieniądze od banku za nadanie szkole imienia kobiety? Feminizm puka w dno od spodu. Pomysł opiera się wyłącznie na przekonaniu, ze nikomu nie przyjdzie do głowy płacić za męskiego patrona. Można tylko za patronkę. Inaczej mielibyśmy prostą licytację, kto da więcej.
odpowiedź