SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartłomiej Graczak żegna się z radiową Trójką

Dziennikarz Telewizji Polskiej Bartłomiej Graczak zakończył współpracę z Programem III Polskiego Radia. W rozgłośni prowadził wywiady o tematyce politycznej.

Bartłomiej Graczak, fot. materiały prasoweArticle

- Dziś podziękowałem za współpracę z @RadiowaTrojka. To był pouczający czas. Dziękuję słuchaczom! - stwierdził Bartłomiej Graczak w czwartek na Twitterze.

Jak wyjaśnia sam zrezygnował z pracy, bo przestał pojawiać się w grafiku.

W drugiej połowie maja Graczak po kilku latach przerwy wrócił do redakcji „Wiadomości” TVP.

W Trójce wśród gospodarzy porannych i popołudniowych wywiadów z politykami od lat pozostaje Beata Michniewicz. Pod koniec ub.r. do prowadzących dołączył reporter „Wiadomości” Maksymilian Maszenda (od lipca pojawia się w tej roli częściej), a wiosną br. - Magdalena Drohomirecka.

W pierwszej połowie br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,8 proc. rok wcześniej (dane z badania Radio Track).

Graczak w Trójce i TVP, wcześniej w TV Republika

Bartłomiej Graczak z Trójką współpracował od grudnia 2020 roku, zaczął wtedy prowadzić, na zmianę z Beatą Michniewicz, poranny cykl wywiadów „Salon Polityczny Trójki”. Jesienią 2021 roku został gospodarzem popołudniowego cyklu wywiadów o tematyce politycznej, który w ramówce rozgłośni pojawił się o godz. 18:10.

W TVP Info Graczak prowadzi niektóre wydania „Minęła 20” i „Minęła 8” oraz pasma informacyjne w ciągu dnia. Z Telewizją Polską jest związany od stycznia 2016 roku. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

We wrześniu 2020 roku Bartłomiej Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.

Wiosną br. sąd prawomocnie nakazał TVP emisję przeprosin dla Moniki Olejnik za reportaż Bartłomieja Graczaka pokazany w programie "Alarm!" w 2018 roku. Natomiast w marcu 2021 roku przed głównym wydaniem „Wiadomości” wyemitowano zasądzone przeprosiny dla Bertolda Kittla, dziennikarza śledczego „Superwizjera” TVN, za nieprawdziwe informacje w materiale Graczaka z października 2018 roku.

Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika - jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Graczak żegna się z radiową Trójką

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Nareszcie.
Większych zmian oczekuję za 3 m-ce...
odpowiedź
User
B.
No jakże smutno i jak żal wybitnego dziennikarstwa politycznego, Republikaaaaa to jest TV Republikaaaa. "Zapłaczom się" Ci 3 słuchacze, co jeszcze zostali😂😂😂😂
odpowiedź
User
Gość
Wreszcie. Tego nie dało się słuchać.
odpowiedź