SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biuro reklamy TVN Media wprowadza możliwość zakupu w modelu in-video commerce

Biuro reklamy TVN Media wprowadziło do oferty online możliwość zakupu produktów eksponowanych w oglądanym materiale wideo. Obecnie model in-video commerce wprowadzony jest przy formacie „Top Model”.

Article

Od września br. biuro reklamy TVN Media zaproponowało klientom z branży e-commerce rozwiązanie reklamowe, które polega na możliwości promocji i sprzedaży produktów za pośrednictwem materiałów wideo, które są odtwarzane na platformie player.pl. Użytkownikom in-video commerce oferuje też nowe możliwości interakcji.

Maciej Ziąbrowski, dyrektor ds. strategii i badań produktu reklamowego TVN Media tłumaczy, że rozwiązanie to integruje w sobie dwa istotne trendy w obszarze digital: rozwój treści wideo oraz rosnącą popularność e-commerce. - To odpowiedź na potrzeby użytkowników. Zainspirowani naszymi produkcjami często zwracali się do nas z pytaniami o możliwość zakupu produktów widzianych na ekranie. Opracowaliśmy i przetestowaliśmy rozwiązanie technologiczne, które pozwala na zakup produktów eksponowanych w programach dostępnych w serwisie player.pl. Dzięki temu udało nam się znacznie skrócić typową ścieżkę zakupową konsumenta - objaśnia Ziąbrowski.

Funkcjonalność in-video commerce działa obecnie podczas oglądania w player.pl wybranego odcinka ósmego sezonu „Top Model”. Przed jego emisją pojawia się krótki spot, który informuje o możliwości dokonania zakupu produktów podczas emisji programu. W określonych momentach danego odcinka pojawia się na ekranie „metka”, która mówi o natychmiastowej możliwości kupna online określonej liczby produktów oraz o ich cenach.

Najechanie myszką na rozwiniętą metkę sprawia, że materiał się zatrzymuje. Kliknięcie w wybrany produkt pozwala na poznanie jego szczegółów, a przycisk „wybierz” powoduje przeniesienie na stronę e-sklepu (apart.pl lub domodi.pl) z produktem, który można kupić.

In-video commerce przy formacie „Top Model” będzie prowadzone do listopada br.

W ofercie Biura Reklamy TVN Media wraz ze startem jesiennej ramówki telewizyjnej pojawiła się nowa propozycja reklamowa - sponsoring multiscreen. Reklamodawcy będą mogli wykupić kampanię sponsoringową w pakiecie - związaną z wybranym formatem - niezależnie od kanału dystrybucji treści.

W ub.r. TVN Media, spółka z grupy kapitałowej TVN zajmująca się głównie sprzedażą oferty reklamowej, zanotowała 396,38 mln zł przychodów operacyjnych, o 11,1 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz wzrost wpływów z działalności brokerskiej o 19,8 proc. do 252,78 mln zł. Jednocześnie miała 623,7 mln zł straty netto, głównie wskutek 1 mld zł odpisów na utratę wartości udziałów operatora platformy nc+ i marek, które przeniosła do spółki TVN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biuro reklamy TVN Media wprowadza możliwość zakupu w modelu in-video commerce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl