SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bolt będzie wypożyczał auta na minuty

Firma Bolt działająca na rynku usług taksówkowych i wypożyczania hulajnóg zapowiedziała wprowadzenie nowej usługi o nazwie Bolt Drive. Pozwoli ona na wypożyczanie samochodów na minuty, w 2021 roku operator chce przeznaczyć na ten projekt w Europie 20 mln euro. Pilotażowe wprowadzenie Bolt Drive jest planowane w Estonii, nie wiadomo kiedy usługa trafi do Polski.

Article

Aplikacja Bolt (wcześniej Taxify) funkcjonuje obecnie w 30 miastach w Polsce i pozwala głównie na zamawianie przejazdów taksówkowych realizowanych przez kierowców korzystających z tej platformy. W 2020 r. firma poszerzyła swoją ofertę o możliwość wypożyczania hulajnóg w wybranych miastach w naszym kraju, zajęła się także dostawami jedzenia z restauracji..

Auta na minuty

Teraz Bolt poinformował o planach wprowadzenia w aplikacji nowej opcji o nazwie Bolt Drive. Umożliwi ona użytkownikom wypożyczenie samochodu na krótkie okresy. Platforma zapowiedziała także, że zainwestuje w 2021 r. kwotę 20 milionów euro w uruchomienie Bolt Drive w Europie, zaczynając od programu pilotażowego na rodzimym dla Bolta rynku - w Estonii.

Według zapowiedzi Bolt Drive umożliwia klientkom i klientom szybkie oraz wygodne wypożyczenie samochodu kilkoma kliknięciami na smartfonie. Nowa usługa pozwoli im być mniej zależnymi od osobistych samochodów i zachęca tym samym do korzystania z alternatywnych środków transportu na krótkich dystansach.

Bolt zaznacza, że jest pierwszą platformą mobilności w Europie, która oferuje w jednej aplikacji car-sharing, usługi taxi i mikromobilne (hulajnogi oraz rowery elektryczne).

- Samochody prywatne są główną przyczyną problemów w transporcie miejskim - zaznacza w komunikacie Markus Villig, szef Bolta. - Odpowiadają za ruch uliczny, emisję CO2 i zajmowanie przestrzeni miejskiej. Misją Bolta jest ułatwienie ludziom rezygnacji z samochodów prywatnych poprzez zapewnienie lepszej alternatywy.

Czytaj także: Bolt uruchamia w Warszawie aplikację Bolt Food do zamawiania jedzenia z restauracji

Bolt Drive to usługa car-sharingowa, która pozwala zobaczyć na mapie dostępne w okolicy pojazdy i zarezerwować jeden z nich w aplikacji. Użytkowniczki i użytkownicy mogą rozpocząć jazdę odblokowując samochód smartfonem i zakończyć ją w dowolnym miejscu w mieście, w obszarze wskazanym na platformie. Korzystający z usługi nie muszą płacić za parking i paliwo.

- By społeczność lokalna mogła przestawić się z „posiadania” na transport na żądanie, musimy zaoferować wygodniejszą, tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska opcję na pokonanie każdej odległości - podkreśla Markus Villig. - Robimy to już na krótkich i średnich dystansach. Bolt Drive obejmuje teraz pozostałe przypadki, niezależnie od tego, czy jest to wycieczka do centrum handlowego czy weekendowy wypad. Nasze klientki i klienci będą mieli dostęp do samochodu w dowolnym momencie z tej samej aplikacji, której już używają do wypożyczania innych środków transportu współdzielonego oferowanego przez Bolt.

Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl na razie nie jest znana lista europejskich krajów, w których oprócz Estonii pojawi się Bolt Drive. Nie wiadomo także kiedy usługa może zostać uruchomiona w Polsce.

Czytaj także: RPO apeluje o uregulowanie praw pracowników platform internetowych typu Uber czy Bolt

Dołącz do dyskusji: Bolt będzie wypożyczał auta na minuty

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amman
Naturalny krok zważywszy na relacje inwestorskie
odpowiedź
User
Ona
Nie wiem jak inni ale ja nie lubię jeździć nie swoim autem, jak moje auto jest u mechanika albo mąż je pożyczy to ja zmawiam przejazd z opti taxi. Zawiozą mnie z punktu A do punktu B i o nic się nie muszę martwić. A gdybym zarysowała wypożyczone auto to musiałabym płacić majątki.
odpowiedź
User
Bolec stolec
Już są w Polsce - małe toyoty z rejestracjami z Dolnego Śląska (DB). Czekają tylko na sygnał.
odpowiedź