SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bonnier Business Polska kupił spółkę Prawomaniacy z ArsLege.pl

Bonnier Business Polska, wydawca m.in. dziennika „Puls Biznesu”, kupił od funduszu IQ Partners 100 proc. udziałów w spółce Prawomaniacy, działającej na rynku profesjonalnych testów internetowych. Nabywca nie ujawnia kwoty transakcji.

Od lewej: Arkadiusz Howara i Tomasz OstrowskiArticle

- Przejęcie serwisów należących do Prawomaniaków, odwiedzanych miesięcznie przez ćwierć miliona użytkowników, otwiera Bonnierowi dostęp do bardzo prestiżowych i atrakcyjnych reklamowo grup zawodowych - prawników, rzeczoznawców majątkowych, architektów, księgowych, maklerów giełdowych i biegłych rewidentów. To kolejny krok w budowaniu silnej pozycji grupy wydawniczej Bonnier w Polsce opartej na mediach cyfrowych - mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

Głównym aktywem spółka Prawomaniacy jest założony w 2010 roku serwis ArsLege.pl, który oferuje największą w Polsce bazę pytań testowych dla osób przygotowujących się do egzaminów wstępnych na aplikacje i do egzaminów zawodowych w zawodach prawniczych i pokrewnych. Portfolio grupy obejmuje także m.in. witryny LexLege.pl (system informacji prawnej), Rzeczoznawca.ArsLege.pl  (portal dla rzeczoznawców majątkowych), MonitorFirm (Informatorium gospodarcze) czy Prawimy.pl (platforma blogowa o tematyce prawniczej).

W 2009 roku w firmę zainwestował fundusz IQ Partners, który teraz sprzedał swoje udziały wydawcy „Pulsu Biznesu”. Po transakcji spółka Prawomaniacy zostanie włączona w struktury Bonnier Business Polska. Jej założyciele Arkadiusz Howara i Tomasz Ostrowski pozostaną członkami zarządu firmy.

- Z takim inwestorem będziemy mogli rozwijać się jeszcze szybciej, także na nowych rynkach. Do Bonniera wnosimy atrakcyjne grupy docelowe, na czele z prawnikami, rentowny biznes oraz dużo startupowego entuzjazmu - komentują Arkadiusz Howara i Tomasz Ostrowski.

To już druga w tym roku inwestycja Bonnier Business Polska mająca wzmocnić pozycję spółki w segmencie internetowym. W styczniu br. wydawca kupił od Grupy Allegro Grupę Bankier.pl mającą kilkanaście serwisów internetowych o tematyce finansowo-prawnej na czele z Bankier.pl.

Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że w lipcu br. Grupa Bankier.pl w kategorii biznesowo-prawnej miała 2,23 mln realnych użytkowników i zanotowała 38,6 mln odsłon krajowych, a Grupa Puls Biznesu - 440 tys. użytkowników i 8,11 mln odsłon krajowych (zobacz całe zestawienie odwiedzalności serwisów tematycznych). Z kolei serwisu ArsLege w lipcu br. korzystało 240 tys. użytkowników, którzy wygenerowali 2,55 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Bonnier Business Polska kupił spółkę Prawomaniacy z ArsLege.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl