SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Brak wizji i wiarygodności" - specjaliści PR o komunikacji UE podczas kryzysu strefy euro

Według większości specjalistów ds. PR na świecie europejskie rządy i władze nie pokazały w sposób wiarygodny jak chcą rozwiązać kryzys w strefie euro, ani jaka jest ich wizja Europy po tym kryzysie - wynika z badania InfiniteLatitude.

Zdaniem 81 proc. specjalistów PR europejskie rządy i władze nie były w stanie jasno pokazać, jak chcą rozwiązać kryzys w strefie euro.

Według 77 proc. respondentów nie potrafiły one także wyraźnie przedstawić swojej wizji Europy po kryzysie, a 66 proc. stwierdziło, że brakowało im wiarygodności w swojej komunikacji.


 

Tylko 4 proc. ankietowanych specjalistów PR uważa, że państwom i władzom unijnym udało się pozyskać poparcie opinii publicznej dla przyjętych metod walki z kryzysem. 20 proc. respondentów nie ma ten temat zdania, a reszta neguje to twierdzenie.

Nieco lepiej wypada ocena wysiłków UE w wyjaśnieniu opinii publicznej źródeł kryzysu. Udało się to dobrze zrobić zdaniem 11 proc. ankietowanych specjalistów PR, a około 23 proc. ma do tego stosunek co najmniej neutralny.

W badaniu zadano również pytanie o to, jak rozpad strefy euro może wpłynąć na działania firm i agencji PR, w których pracują ankietowani specjaliści. Tylko 28 proc. z nich uważa potencjalny rozpad strefy euro za zagrożenie dla ich przedsiębiorstwa. Zupełnie nie obawia się tego 60 proc. respondentów, a 12 proc. z nich postrzega możliwy rozpad strefy euro wręcz jako szansę - np. do zainicjowania specjalnych działań budujących reputację swojej firmy.

Spośród 28 proc. specjalistów PR, którzy widzą zagrożenie w rozpadzie strefy euro, tylko połowa podjęła już jakieś szczególne środki ostrożności. 81 proc. respondentów twierdzi, że nie dokonano w ich firmach żadnych przygotowań na tę okoliczność.

Podobnie myślą przedstawiciele agencji PR. Zdaniem 55 proc. z nich rozpad strefy euro nie stwarza poważnego ryzyka biznesowego dla ich organizacji, a 28 proc. respondentów postrzega go jako szansę, zwłaszcza dla poprawy relacji z klientami.

W badaniu globalnej sieci PR InfiniteLatitude wzięło udział 111 starszych specjalistów PR, zatrudnionych w korporacyjnych działach PR i agencjach PR z 23 krajów, w tym z Polski. Badanie zostało przeprowadzone przy pomocy ankiety internetowej we wrześniu i w pierwszej połowie października 2012 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Brak wizji i wiarygodności" - specjaliści PR o komunikacji UE podczas kryzysu strefy euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl