SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były wicedyrektor TVP Sport wygrał proces o dyscyplinarne zwolnienie go z pracy. „Publiczna, nie prywatna telewizja Kurskiego”

Marian Kubalica, były zastępca dyrektora TVP Sport, wygrał proces z Telewizją Polską o przedwczesne zwolnienie go z pracy. Wyrok nie jest prawomocny. - To dobrze, że w Polsce są jeszcze niezawisłe sądy - komentuje Kubalica.

Article

Kubalica wicedyrektorem TVP Sport był od 2011 roku, wcześniej był także m.in. dyrektorem biura zarządu telewizji i wicedyrektorem biura kadr. W lutym 2016 roku zrezygnował z funkcją wiceszefa sportowego kanału TVP. Wkrótce zastąpi go na tym stanowisku Marek Szkolnikowski.

- Gdy byłem na trzymiesięcznym wypowiedzeniu, prezes Jacek Kurski postanowił zwolnić mnie prędzej dyscyplinarnie za to, że komentowałem poczynania telewizji publicznej na swoim facebookowym profilu - relacjonuje nam Marian Kubalica.

Zwolniony dwa miesiące przed czasem wicedyrektor skierował sprawę do sądu. W czwartek Sąd Rejonowy w Warszawie uznał argumentację pozywającego - zostało naruszone prawo pracy, a TVP nie miała prawa zwolnić go dyscyplinarnie w trakcie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Przyznał też Kubalicy odszkodowanie.

Wyrok nie jest prawomocny. TVP będzie się od niego odwoływać.

- Jest jednak w Polsce sprawiedliwość, Sąd zauważył, że TVP to jednak telewizja publiczna, a nie prywatna telewizja Kurskiego Jacka. Warto bronić Sądów przed zakusami polityków - informuje były wiceszef TVP Sport.

- Ten wyrok mnie satysfakcjonuje, nie spodziewałem się powrotu do telewizji na czas wypowiedzenia. Ważne, że niezawisły sąd przyznał mi rację - dodaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marian Kubalica.

We wrześniu br. TVP Sport miało 0,28 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były wicedyrektor TVP Sport wygrał proces o dyscyplinarne zwolnienie go z pracy. „Publiczna, nie prywatna telewizja Kurskiego”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Sądy właśnie powinny być niezawisłe, a nie upolitycznione przez PiS.
24 22
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Kolejny wyrok, w którym nieomylna, obiektywna i niepokorna tvpis przegrywa? Niedopuszczalne. Pora przejąć sądy bo jeszcze się ciemny lud zorientuje, że coś nie ten-teges z tą bajką propagandową.
Do dzieła towarzysze !!!
31 16
odpowiedź
User
Kris1111
Who the fuck is Kubalica????
22 21
odpowiedź
User
jan
Kriss - czytałes i nadal nie wiesz, wiec nie przychodz tu wiecej, tylko idz na zajecia z czytanki
27 14
odpowiedź
User
rozsadek
a kto zapłaci? pani zapłaci, pan zapłaci czyli MY, a pisowska propaganda trwa
19 12
odpowiedź