SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ bez szefa

Kulisy odwołania Yann Gontarda, dyrektora zarządzającego firmą Canal+ Cyfrowy

Yann Gontarda, dyrektor zarządzającego firm± Canal+ Cyfrowy żegna się ze spółką po 14 dniach pracy. Zdaniem "Gazety Wyborczej", która sprawę ujawniła, ma to związek z historią sporu akcjonariuszy Wirtualnej Polski.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej" dymisja Gontarda związana jest z wtorkową publikacją "Gazety" na temat Wirtualnej Polski. Ujawniono wtedy dokumenty z września 2003 r. z planami mającymi uchronić grupę TP SA (ma ponad 80 proc. akcji WP) od konieczności kosztownego wykupienia akcji portalu od jego mniejszościowych akcjonariuszy. Prezentacja sygnowana była logo TP SA oraz inicjałami prezesa WP i kilku członków rady nadzorczej spółki - w tym Gontarda.

Z dokumentów wynikało, że wśród przyjętych scenariuszy było celowe doprowadzenie WP do upadłości lub obniżenie popularności portalu - co można uznać za plan działania na szkodę spółki. Materiały trafiły do sądu prowadzącego sprawę o upadłość WP oraz prokuratury. Sąd ustanowił w spółce zarządcę przymusowego. Sam Gontard złożył oświadczenie, że jako prezes TP Internet "nie podejmował uchwał w przedmiocie upadłości spółki Wirtualna Polska w trakcie posiedzeń zarządu spółki TP Internet".

- Jego obowiązki będzie pełnił Robert Raczkowski, dotychczasowy dyrektor finansowy - mówi "GW" Marta Jóźwiak, rzeczniczka Canal+ Cyfrowy. Według niej menedżer rozstaje się z ze spółką "za porozumieniem stron". Dlaczego pracował zaledwie dwa tygodnie?

- Decyzję podjęto ze względu na inne rozumienie stanowiska i związanych z nim oczekiwań zarówno ze strony Canal+ Cyfrowy, jak i pana Gontarda - wyjaśnia Marta Jóźwiak.

- Poszło raczej o obszar moich kompetencji. Cieszę się, że doszło do tego po 14 dniach, a nie trzech miesiącach - mówi menedżer, który wcześniej kierował m.in. Polskapresse oraz spółką TP Internet z grupy TP SA - mówi Gontard.

- Decyzja o rozstaniu jest wewnętrzną sprawą firmy i nie jest podyktowana jakimiś zewnętrznymi względami - podkreśla Marta Jóźwiak.

Gontard był trzecim dyrektorem zarządzającym tej spółki od lipca 2002 r., kiedy Arnaud de Villeneuve został prezesem zarządu spółek Canal+ w Polsce. Przed nim na tym stanowisku pracowali Jakub Brzęczkowski oraz Dorothy Hansberry-Bieguńska.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Canal+ bez szefa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl