SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour do przyszłego roku całkowicie wycofa ze sprzedaży żywego karpia

Sieć handlowa Carrefour we współpracy z dostawcami sieci podjęła zobowiązania całkowitego wycofania się ze sprzedaży żywego karpia do roku 2021.

fot. Fundacja Viva! fot. Fundacja Viva!

Zobowiązanie wycofania ze sprzedaży żywego karpia to powstało w toku konsultacji z hodowcami karpia, w większości niewielkimi gospodarstwami rybackimi współpracującymi z siecią od wielu lat, którzy pozytywnie odnieśli się do realizacji zobowiązania od kolejnego roku. Daje im ono czas na niezbędne inwestycje i dostosowanie infrastruktury swoich hodowli do nowych warunków przygotowania, transportu i sprzedaży ryb, co jest szczególnie ważne w procesie transformacji biznesowej ich rodzinnych gospodarstw.

- Ambicją Carrefour jest zostanie liderem transformacji żywieniowej na polskim rynku. Dlatego podejmujemy wiele działań i inicjatyw, które pozwalają nam oferować klientom wysokiej jakości żywność w przystępnych cenach, wytworzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego, ochrony bioróżnorodności i dobrostanu zwierząt – mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska.

Carrefour wycofuje z oferty żywego karpia

Proces będzie podzielony na dwa etapy. W tym roku sieć całkowicie wycofa możliwość kupienia w sklepach karpia żywego. Wszystkie ryby będą sprzedawane wyłącznie po uboju. W przyszłym roku Carrefour nie będzie kupował od swoich dostawców żywych ryb, oferując klientom wyłącznie możliwość zakupu karpia przygotowanego we wszystkich postaciach (cały, patroszony, tusze, dzwonka, filety w sprzedaży tradycyjnej i elementy pakowane).

Carrefour to kolejna duża sieć handlowa, która wycofuje z oferty żywego karpia. Do tej pory taką decyzję podjęły Selgros, Auchan, Tesco Polska. Żywych karpi od lat nie sprzedają Biedronka czy Lidl.

Dołącz do dyskusji: Carrefour do przyszłego roku całkowicie wycofa ze sprzedaży żywego karpia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl