SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chomikuj.pl traci odsłony i czas. Najwięcej użytkowników młodych i wykształconych

Chomikuj.pl w ostatnich miesiącach odwiedzało 6-7 mln internautów, którzy wykonywali mniej odsłon i spędzali w serwisie mniej czasu niż rok wcześniej. Wśród użytkowników witryny ponad dwie trzecie ma wykształcenie średnie lub wyższe, a ponad połowa jest w wieku od 15 do 34 lat.

Article

W lutym br. Chomikuj.pl odwiedziło 6,31 mln internautów, nieznacznie mniej niż rok wcześniej (spadek o 88,5 tys., czyli 1,4 proc.) - wynika z danych Megapanelu opracowanych przez Wirtualnemedia.pl. We wcześniejszych miesiącach portal osiągnął za to duże wzrosty liczby użytkowników: w styczniu miał ich 247 tys. więcej niż rok wcześniej (3,7 proc. w górę), w grudniu - 307 tys. więcej (wzrost o 4,8 proc.), w listopadzie - 421 tys. więcej (6,5 proc. w górę), a w październiku - 488 tys. więcej (7,7 proc. w górę).

Rekordowe jak dotąd 7,19 mln internautów odwiedziło Chomikuj.pl w kwietniu ub.r., natomiast w listopadzie ub.r. i styczniu br. portal zbliżył się do poziomu 7 mln użytkowników.

>>> Najpopularniejsze serwisy tematyczne w lutym 2014 roku

Jednocześnie na Chomikuj wykonywanych jest wyraźnie mniej odsłon niż rok wcześniej. Rekordowe wyniki - ponad 200 mln - serwis osiągał od listopada 2012 roku do stycznia ub.r. Natomiast w lutym br. zanotował już tylko 124,8 mln odsłon (podobnie mało jak od lipca do września ub.r.), o 46,7 mln mniej niż rok wcześniej (to 27,2 proc. w dół). W styczniu br. spadek w skali roku wyniósł 545,5 mln (czyli 26,4 proc.), w grudniu ub.r. - 583,2 mln (29 proc.), a w listopadzie ub.r. - 600 mln (28,8 proc.).

Zdecydowanie zmalał też średni czas spędzany miesięcznie w serwisie przez użytkownika. W styczniu ub.r. było to rekordowe 44:45 minuty, a w styczniu br. - 29:15 minuty, natomiast w lutym wskaźnik zmalał z 41:22 do 25:39 minuty. Ogółem od maja ub.r. przeciętny użytkownik korzysta z witryny krócej niż przez 30 minut, podczas gdy wcześniej spędzał w niej minimum 32 minuty.


Kobiety i mężczyźni stanowią mniej więcej po połowie użytkowników Chomikuj.pl. W lutym br. i dwa lata wcześniej panowie mieli ponad 51 proc. udziału, za to w lutym ub.r. nieznaczną przewagę miały panie.

Na kolejnej podstronie analiza użytkowników pod względem wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Chomikuj.pl traci odsłony i czas. Najwięcej użytkowników młodych i wykształconych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak
No i?
odpowiedź
User
plusk
Portal traci latem każdego roku. Chomiczki też muszą kiedyś pojechać na wakacje.
odpowiedź
User
Boobbo
A może ma to związek z tym że prędkość łącza użytkownika wzrasta każdego roku dlatego czas który spędza na chomiku jest krótszy
odpowiedź