SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ClickAd i Codemedia zajmą się obsługą kampanii reklamowo-sprzedażowych Tauronu w internecie

Agencje ClickAd i Codemedia wygrały przetarg spółki Tauron Sprzedaż na przygotowanie, realizację i monitorowanie kampanii reklamowo-sprzedażowych tej spółki w internecie. Zaproponowana przez nie prowizja od zakupu powierzchni reklamowej wynosiła odpowiednio 0,01 proc. i 0,5 proc.

Article

Trwający od drugiej połowy maja przetarg dotyczył rocznej obsługi w zakresie przygotowania, prowadzenia i monitorowania efektów kampanii reklamowo-sprzedażowych w internecie.

Oferty złożyło w nim 9 agencji: ClickAd, Pimedia Group, Media Group, Mastermind Media, Redgroup, Novem, Media Choice, Codemedia i Starcom (Publicis Media).

70 proc. kryterium oceny oferty stanowi wysokość prowizji od zakupu powierzchni reklamowej w internecie (pozostałe 30 proc. cena oferty - obejmuje m.in. przeformatowanie projektów graficznych, aktualizację plików graficznych itp.).

Najniższe prowizje zaproponowały: Media Group – 0,0000002 proc, Starcom i Clickad – po 0,01 proc. , Pimedia Group – 0,2 proc. i Codemedia – 0,5 proc. Prowizja zaoferowana przez Novem wynosi 1,2 proc., przez Mastermind Media – 1,37 proc., Redgorup – 1,49 proc., Media Choice – 1,5 proc.

Spółka do współpracy wybrała ClickAd i Codemedia. Agencje będą pracować dla Tauronu przez rok od dnia zawarcia umowy. Budżet spółki na te działania wynosi 4,92 mln zł brutto. Spółka będzie z nimi współpracować w oparciu o tzw. umowy ramowe, czyli będzie im zlecać każdorazowo określone projekty.

Tauron Sprzedaż planuje realizować w internecie kampanie reklamowe, których celem będzie m.in. przekierowanie wymaganej liczby użytkowników do stron internetowych spółki poprzez różne formy reklam (display, linki tekstowe, e-mailingi, wideo, artykuły sponsorowane) i wykonanie wymaganej czynności (zamówienie produktu, pozostawienie leada, zapisanie się na newsletter, rejestracja w serwisie itp.).

 

Dołącz do dyskusji: ClickAd i Codemedia zajmą się obsługą kampanii reklamowo-sprzedażowych Tauronu w internecie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ałdytór
Z prowizji 400 zł, z AVB 1,2 miliona
odpowiedź