SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cloud Technologies wydała 3,7 mln euro na platformę DSP

Firma marketingu internetowego Cloud Technologies sfinalizowała zakup za 3,7 mln euro platformy Demand-Side Platform (DSP). Dotychczas korzystała z niej w ramach licencji.

Cloud Technologies podkreśla w komunikacie, że inwestycje technologie to jeden z głównych elementów jej strategii na lata 2021-2023. - Nabycie kodów źródłowych platformy DSP jest de facto finalizacją transakcji z 2019 roku, związanej z zakupem licencji na przedmiotową platformę. Przez kilka lat mieliśmy okazję dokładnie obserwować i analizować synergie zachodzące między platformą DSP a naszą autorską platformą DMP - opisuje Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.

- Model biznesowy łączący te dwa rozwiązania jest sprawdzony i zapewnia wzrost efektywności działań w kluczowym dla nas segmencie jakim jest sprzedaż danych co daje odzwierciedlenie w sukcesywnie rosnących wynikach tego segmentu oraz zwiększy naszą niezależność na rynku reklamy internetowej - podkreśla.

Cloud Technologies kupiła wszelkie prawa do kodu źródłowego platformy DSP, w tym prawa własności przemysłowej i prawa autorskie.

Cloud Technologies zintegruje platformy DSP i DMP

Firma podkreśla, że dzięki posiadaniu platformy DSP - służącej do automatycznego zakupu powierzchni reklamowej i monetyzacji danych - będzie mieć większą niezależność na rynku reklamy internetowej, a integracja z platformą DMP da wyższą efektywności monetyzacji danych.

- Model biznesowy łączący te dwa rozwiązania jest sprawdzony i zapewnia wzrost efektywności działań w kluczowym dla nas segmencie jakim, jest sprzedaż danych, co daje odzwierciedlenie w sukcesywnie rosnących wynikach tego segmentu - mówi Piotr Prajsnar.

W ramach strategii na lata 2021-23 Cloud Technologies zapowiedziała, że zainwestuje do 50 mln zł, korzystając w wyłącznie z własnego finansowania. Kluczowe elementy strategii to skoncentrowanie modelu biznesowego na sprzedaży danych, przejęcia za granicą, zakup technologii i skup akcji własnych w ramach programu motywacyjnego.

- Zamknięcie transakcji pozwoli nam skoncentrować się na realizacji następnych kluczowych elementów strategii. W najbliższym czasie będziemy kontynuować skup akcji własnych, które następnie chcemy przeznaczyć na realizację programu motywacyjnego - mówi szef firmy.

Rekordowy zysk Cloud Technologies

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. grupa Cloud Technologies przy 48,35 mln zł przychodów zarobiła na czysto 11,9 mln zł zysku netto. Tylko w trzecim kwartale ub.r. przy 12,27 mln zł przychodów osiągnęła rekordowe 4,5 mln zł zysku netto, a w segmencie sprzedaży danych zanotowała 63,2 proc. marży EBITDA i 6,2 mln zł zysku EBITDA.

Na koniec września ub.r. firma miała 37,5 mln zł wolnych środków.

Głównymi akcjonariuszami Cloud Technologies są Piotr Prajsnar (28,74 proc. akcji) i Perpetum 10 FIZAN (28,29 proc.). Przez ostatnie 12 miesięcy akcje spółki podrożały o 50 proc.

Dołącz do dyskusji: Cloud Technologies wydała 3,7 mln euro na platformę DSP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl