SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyberprzestępcy polują na użytkowników Allegro

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF ostrzega przed cyberprzestępcami atakującymi użytkowników portalu aukcyjnego Allegro, próbującymi wykraść ich dane do kart płatniczych.

Article

We wpisie na Twitterze, CSIRT KNF ostrzega przed niebezpieczną stroną podszywającą się pod Allegro, wyglądającą niemal identycznie jak prawdziwy serwis aukcyjny.

Zespół informuje, że cyberprzestępcy za cel obrali kradzież poświadczeń logowania na platformę Allegro oraz dane do kart płatniczych ofiary.

"Przed podaniem danych z karty, zawsze sprawdzaj czy adres strony jest poprawny!" - przestrzega CSIRT KNF.

Wzrost przychodów Allegro

Według danych Mediapanel z czerwca br. opracowanych przez Wirtualnemedia.pl , Allegro.pl zanotowało spadek liczby użytkowników z 18,14 do 17,52 mln odwiedzających.

W pierwszym kwartale br. firma Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 61,1 proc. do 1,21 mld zł i zysku netto ze 104,6 do 269,6 mln zł. Skorygowana EBITDA Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła rdr o 50,6 proc. do 535,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się do 269,6 mln zł z 104,6 mln zł zysku rok wcześniej. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy Allegro pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 9,6 mld zł (wzrost o 46,1 proc. rdr).

Największy, 82,2 proc. udział w przychodach ogółem miał segment marketplace, usługi reklamowe odpowiadały za 8,4 proc. przychodów, własna sprzedaż detaliczna za 4,9 proc. oraz porównywarka cen Ceneo.pl za 4,1 proc. Allegro planuje w całym 2021 roku zwiększyć zatrudnienie łącznie o 1500 pracowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyberprzestępcy polują na użytkowników Allegro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl