SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat koncentruje się na Polsat News. "Zarząd przygląda się Superstacji"

Z miesiąca na miesiąc oglądalność Superstacji (Cyfrowy Polsat) spada. Kierownictwo regularnie wprowadza zmiany w ramówce, jednak nie przynosi to efektów w postaci oglądalności. Grupa ma skupiać się na Polsat News, a zarząd "przygląda się" obecnej sytuacji Superstacji.

Stanisław Janowski, prezes Telewizji PolsatStanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat

Pierwsze zmiany w ramówce Superstacji jej kierownictwo zaczęło wprowadzać w czerwcu 2019 roku, kiedy przestano zapraszać do niej polityków. Następnie po przejęciu stanowiska dyrektora programowego kanału przez Grzegorza Jankowskiego, zmieniono profil na rozrywkowy, miał to być „pierwszy telewizyjny tabloid”.

Od tego czasu z miesiąca na miesiąc - mimo regularnie wprowadzanych zmian w ramówce, zarówno wprowadzaniu nowych ramówek, jak i pojedynczych nowości programowych - oglądalność spada.

Spytaliśmy kierownictwo Cyfrowego Polsatu, jak ma pomysł na poprawę wyników i czy jest zadowolone ze słupków oglądalności. - Tak jak widać po wynikach, koncentrujemy się przede wszystkim na Polsat News jako naszym wiodącym produkcie informacyjnym w połączeniu z „Wydarzeniami”, serwisami PolsatNews.pl i Interia Wydarzenia. Projektowi Superstacja przyglądamy się - podsumował krótko Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

W październiku br. największą stratę wśród kanałów informacyjnych zanotowała właśnie Superstacja, która w zestawieniu spadła z siódmej na ósmą lokatę. Jej wynik zmniejszył się o 24,07 proc. do 0,041 proc. udziału w rynku.

Polsat przejął pozostałe udziały Fokus TV i Nowa TV

W połowie września Telewizja Polsat przejęła od Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych pozostałe udziały spółki TV Spektrum, nadającej kanały Fokus TV i Nowa TV. Dopiero teraz ujawniła, że zapłaciła za nie 19 mln zł.

Zapytaliśmy także czy zarząd Cyfrowego Polsat planuje po przejęciu pozostałych udziałów Fokus TV wprowadzać zmiany w ramówce stacji.  - Jeśli chodzi o te kanały, to włączamy je do portfolio, będziemy się przyglądać ramówkom i ewentualnie dokonywać drobnych korekt w celu poprawy i utrzymania wyników - odpowiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Stanisław Janowski.

W trzecim kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost przychodów o 3,8 proc. r/r do 3 mld zł i kosztów operacyjnych o 2,4 proc. do 2,49 mld zł, dzięki czemu jej zysk netto poszedł w górę z 236,5 do 345 mln zł. Liczba sprzedanych przez holding usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,9 proc.

Rosną wyniki Polsat News, zmiany w ramówce

Udział Polsat News w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 1,13 proc. Dla porównania, w październiku br.  Polsat News miał 2,56 proc. udziału w rynku, po wzroście względem października 2019 roku o 99,69 proc.

Od 10 października główne wydanie „Wydarzeń” trwa nie 40 a 30 minut (od 18.50 do 19.20). Z kolei „Gość Wydarzeń” rozpoczyna się o 19.20 (w ostatnich miesiącach o 19.30) i trwa dłużej - do 19.45. Audycje nadawane są bez przerwy reklamowej, tym samym zakończenie „Wydarzeń” i rozpoczęcie „Gościa Wydarzeń” nie zbiega się z rozpoczęciem głównego wydania „Wiadomości”, które oglądać można o 19.30 w TVP1 i TVP Info.

Od poniedziałku, 16 listopada Polsat News będzie emitować nowy codzienny program „Raport”, który poprowadzą Agnieszka Zalewska i Michał Stela. W zespole magazynu znajdą się byli dziennikarze programu "Czarno na białym", nadawanego w TVN24: Leszek Dawidowicz, Cyprian Jopek i Jacek Smaruj.

Szefową informacji i publicystyki w Polsacie od wiosny 2018 roku jest Dorota Gawryluk, która zastąpiła na tym stanowisku Henryka Sobierajskiego.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat koncentruje się na Polsat News. "Zarząd przygląda się Superstacji"

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Wystarczyło nie niszczyć zespołu. Można było zwolnić skrajną Michalik i wulgarnego Wątłego, a nie od razu zaorywać całą redakcję i jeszcze stawiać na jej czele nielubianego i niekompetentnego Jankowskiego. Dziś Superstacji nikt już nie traktuje poważnie i nie ma czego tam ratować.
odpowiedź
User
Kocik
To Wątły skutecznie zabił Superstację a potem już tylko ją pogrzebali.
odpowiedź
User
Mariusz
To Wątły skutecznie zabił Superstację a potem już tylko ją pogrzebali.
To akurat bzdura, bo programy Wątłego i Michalik były najchętniej oglądanymi obok programów Na Tapecie i Wojtek Jagielski Na Żywo.
odpowiedź